| Anonim856743 a întrebat:

Salut TPU, am 14ani si cred ca sunt gay (va rog sa nu radeti de varsta) ma simt atras de baieti si simt ca is gay inainte de masturbare si dupa imi trec aproape toate fanteziile cu baieti... de cele mai multe ori fac laba pe filme cu gay. Cand eram mai mic (12 ani) aproape am fost violat, nu mai am probleme, am trecut peste dar imi mai apar fantezii cu baieti da in acelasi timp ma simt si atras de femei. De cateva ori am si supt la un prieten si el mie (am simtit putin ca poate is gay) va rog sa nu radeti de mine ca nu ma ajutati cu nimic si nici pe voi asa ca daca nu sunteti de acord doar pentru ca nu suportati persoanele gay va rog sa nu comentati. Multumesc. Dau funda

Răspuns Câştigător
| elennax a răspuns:

Ai zis ca te simti atras si de femei deci e posibil sa fii bi si sa preferi barbatii. Nimic ciudat la asta, dar faptul ca faci oral la varsta ta ma nelinisteste teribil

| Anonim856743 explică (pentru elennax):

Am facut de 2 ori si m-am mai lasat

12 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Prima ta problema ar fi acel episod de la 12 ani. Tu zici ca l-ai trecut cu bine. Esti sgur? Cum ai reusit? Ai avut sprijinul unui psiholog? La fel ca depresia, anumite lucruri petrecute in minte sunt usor de negat initial, insa cu timpul, chiar si fara sa ne dam seama, ne afecteaza.

Si la tine s-ar putea ca autosugestia ca totul e ok sa se fi extins mai mult decat trebuie. Tu zici ca iti placeau baietii si la 12 ani. Sincer sa fiu, nu te cred. La varsta aia inca nu stii ce urmeaza sa se intample cu tine, nu simti adevartul sine, ci ai cel mult niste impulsuri create de descoperirea noului (unii sunt oripilati, altii au mintea mai deschisa, asta nu inseamna ca sunt gay sau bi).

In loc sa revi la normal, ai continuat cu viata sexuala asa devreme ( pentru minori inseamna trauma, oricat de insesizabil e pentru voi ). Eu zic sa cauti in scoala daca ai o doamna/ un domn psiholog si sa vorbesti fara rusine, Daca nu, vorbesti cu parintii sau o cunostinta sa te duca la un psiholog pe motiv ca ...esti timid, poftim! Psihologul nu va spune mai departe nimic.

| ania a răspuns:

Oricine poate fi gay, lesbiana, bisexual, zoofil, etc numai sa vrea sa fie deschis la idee
Toti ne nastem pacatosi adica avem inclinatie genetica sore toate incalcarile posibile ale constiintei. Temtativa de viol are legatura cu accentuarea acestei inclinatii.Ai fi mai fericit daca ti-ai darui sufletul si trupul lui Dumnezeu, ai ierta persoana care a incercat sa te violeze, ai cere iertare lui Dumnezeu pentru actul homosexual la care ai consimtit si ai cere sangele Mantuitorului Hristos sa iti curete trupul si mintea de acest pacat si ai crede ca sexul cuiva e dat de organele sexuale cu care s-a nascut si un om are cu adevatat imonire doar atunci cand practica sexul cu partenerul de casatorie hetero.In rest aduci doar blestem peste viata ta, te expui la BTS, care sunt pedeapsa Creatorului pentru ignorarea poruncilor lui cu privire la sex si traiesti sub condamnarea continua a pripriei constiinte.
Si eu simteam in adilescenta ca ar fi trebuit sa fiu baiat si am fost la consiliere crestina si am inteles ca se datora faotului ca mama mea a dorit foarte mult sa fi fost baiat( si ea a fost a patra fatacintr- o familie care isi dorea enorm un baiat) si astfel inca din uter mi s-a indus in inconstient ca sunt de sex gresit.M- au incurajat acolobsa o iert pe mama, cred ca Dumnezeu a ales si se bucura ca eu sunt fata si sa cer sangele lui Hristos peste mintea si trupul meu, am plans mult si am experimentat o vindecare interiara prifunda.Ma gandesc cu groaza ca daca m- ar fi incurajat cineva in acea directie as fi putut rata familia frumoasa pe care o am acum si implinrea sudleteascs si fizics a relatiei cu sorul meu, aprobata de constiinta.Te ibcurajez sa te rogi pentru viitoarea ta sotie si sa respingi ispitele sexuale homosexuale.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Oricine poate fi gay, lesbiana, bisexual..."

Nu poate fi oricine. Ori esti, ori nu esti. Nu poti deveni.

| Goete a răspuns:

Mie mi se pare si imi pare foarte bine ca esti gay, Sa Traiasca cei Gay!
- si mai lasati, frate, fetele pentru noi, ceilalti?, voi ***-va-n cur?

| Goete a răspuns:

La 12 ani ai fost violat si la 14 ai trecut peste asta. Normal, ca ai cules flori pe luna.
Ce au supt la un prieten? Din țâța mamei lui?
Stai linistit, problema ta nu este daca esti gay sau nu, ci daca esti normal sau nu.

| LostForForever a răspuns:

Pai și care este problema? Bravo tie ca ești gay nu văd nicio probleme in asta atât timp cât tu te accepți pe tine așa cum ești tu cu bune și rele nu văd nicio problema in asta așa ești tu asta ești tu cu adevărat dar asta nu inseamna ca ești o probleme sau altceva de rău

nu-i nimic ca ești gay bravo ți-e nu pune la inima ce spune alți nici la suflet

(Eu nu sunt gay ca sa ști)

| frestyfd222 a răspuns:

Am 13 ani si vreau sa sug penisul orcarui baiat, si daca vrei ig ul meu este andreisvrn

| frestyfd222 a răspuns:

Eu nu sunt gay, dar ma simt atras de penis

| Rafael29 a răspuns:

Iti recomand sa faci vreo 20 de felatii, de preferabil la cei din clasa ta (pe gratis) si daca iti place fa-o pentru toata lumea si cere banii, fa-ti un buissnes din asta si simte-te bine in acelasi timp

| gaby10pozitiii a răspuns:

Si eu sunt lfl

| 015Anonim150 a răspuns:

Si eu sunt aproape in aceeasi situatie… Daca ai reusit sa te lamuresti sau te pot ajuta/ ma poti ajuta ar fi de ajutor un mesaj in privat happy