| clark41 a întrebat:

SALUT TPU!
Am 15 ani si am prietena de doua luni (stiu ca e tarziu la 15 dar ea e acea fata...).
Cand ma sarut cu ea, imi iese ceva lichid transparent si lipicios din penis.Am cautat pe internet si scria ca e ejaculare prematura si se intampla cand esti excitat.Eu nu simt ca sunt excitat deloc, dar tot imi curge.Este vreo cale de scapare? e ft. enervant
Sa-mi fac griji? Cand o sa scap? Sunt un "baiat slab"? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba de lichidul preejeculator produs de glandele bulbouretrale sau Cowper, a carei producere incepe imediat ce penisul intra in erectie. Acel lichid are rolul de a curata canalul uretrei de resturile de urina ce pot ramane dupa urinare, pentru a asigura spermei un traseu perfect steril si curat in cazul ejacularii.Nu poti scapa de acel lichid fiindca este produs de organele sexuale anexe care intra automat in functiune la aparitia stimulilor excitanti. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu esti baiat slab, esti un baiat sanatos iar lichidul ala a iesit pentru ca te-ai excitat si in acelasi timp e un semn ca trebuie sa te apuci de strabatut cearsafuri

| FABULOSUL6000 a răspuns:

laughing Tarziu ma? Ma baiatule,e prea devreme daca te gandesti sa faci sex cu ea. Daca vrei sa o iubesti si atat,emotional vorbind,nu e nici o problema si nu e deloc tarziu.,,Chestia,, aia lipiciosa apare de la faptul ca esti excitat si penisul se,,uda,,.Nu e nimic anormal, din contra, asa trebuie dar la inceputul actului sexual.Tu fiind mic, te exciti de la simpla vedere a unei sosete, deci nu e nimic rau in asta.Te prinzi tu mai tarziu cum e treaba cu excitatul laughing

| clark41 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu vreau sa fac sex, doar ca nu vreau sa-mi schimb chiloti de 3 ori pe zi happy
Nu sunt genul sa o bag in pat in 2 luni.nici eu nu vreau la varsta asta.

| 4psiho a răspuns:

Eliberarea de lichid transparent nu este tot una cu ejacularea prematură. Acel lichid are rolul de a-ți pregăti penisul pentru intromisiune.
Ejacularea prematură este efectiv eliberare de lichid seminal (spermă).
Dacă te jenează așa mult eliberarea de lichid transparent de ce nu încerci să pui în chilot un absorbant zilnic? Acesta ar absorbi acel lichid și ți-ar menține chilotul curat. happy

| PinkHD3 a răspuns:

Aia asa e ca poate e prima relatie si mnea. sti tu emotii pnm si asa este la cei mai timizi, linisteste-te o sa treaca.