| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Am nevoie de ajutor din partea voastră, sa va spun povestea mea. Sunt Andrei, am 15 ani si sunt din București, astazi m-am despărțit de prima mea iubita, am fost împreuna un an. Anul trecut in Decembrie am văzut-o in brate la altul, acel baiat a atins-o in zonele intime si după ea l-a îmbrățișat de 2 ori. In acel moment am vrut sa pun capăt relației, dar s-a rugat de mine de multe ori, si eu cum tin foarte mult la ea, i-am mai dat o șansa. Săptămâna asta, vineri s-a comportat urat cu mine, sâmbătă am aflat ca îl iubeste pe unu, ii dădea inimioare, tag ( Instagram ) si toată ziua s-a purtat urat cu mine. Astazi, duminica dimineata am vazut ca i-a făcut complimente acelui baiat, mie nu imi făcea deloc si am spus ca pana aici a fost si ne-am despărțit. Pe la ora 15 după amiaza, am primit o poza de la prietena ei cea mai buna in care fosta mea iubita i-a spus acelui baiat,, te iubesc foarte mult ". După o ora primesc mesaj de la fosta mea iubita, spunând ca vrea sa ne împăcăm si sa fim iar împreuna.Eu am spus nu, a vorbit cu mine, m-am purtat indiferent cu ea ca asa a făcut si ea dar mai urat si de atunci nu am mai vorbit. Ce pot face sa trec peste? Am făcut bine ca am fost indiferent cu ea? Tin sa precizez ca nu am prieteni, colegii mei de la scoala nu vorbesc cu mine si parintii nu au timp de mine deoarece sunt foarte Ocupați. Mulțumesc pentru timpul acordat!

6 răspunsuri:
| buldog a răspuns:

Sa zicem ca ai inceput sa cazi intr-o groapa infinita si fiecare secunda de cadere echivaleaza cu 1 zi de urcat. La inceput pierzi 1-2 secunde sa te plangi, dar apoi ce faci? Ai doua optiuni: Ori te opresti din cadere si incepi sa urci cele 2 zile... Ori continui sa te plangi, sa jelesti, sa accepti caderea o vreme. Iar dupa vreo 1 ora de cadere te hotarasti ca de fapt trebuia sa te fi oprit din prima...
Ce vreau sa spun cu asta: Las-o in pace! Nu trebuia iertata din decembrie si exact cum nu a stiut sa profite de a 2-a sansa, nu va sti sa profite nici de a 3-a, nici de a 4a... Vei cadea mereu. E momentul sa te opresti (esti la secunda 2)! Oricum, candva in timp, si de o mai carpesti cateva luni cu ea, poate un an, tot se va desparti de tot de tine si iti va parea rau de toate sansele astea oferite...
Parerea mea e ca o fata trebuie iertata maxim o data!
Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Felicitări! Ai procedat corect ca ai părăsit-o.

| sofisis a răspuns:

Pai normal ca ai facut bine. Altceva nici nu merita

| alina2k18 a răspuns:

Dragoste in vremea holerei laughing la 15 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De de mai pierzi timpul cu "relatii" care numai relatii nu sunt? Doar un joc tampit, de-a cine se satura primul de celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste putin matur si da eu zic ca ai facut bine. Uita-te in fata si nu te mai impaca cu ea.Cautati prieteni virtuali ca asa am facut si eu dar cand o sa ai ocazia sa iesi si sa cunosti lume sa o faci ca sa ai si tu prietenii.Traieste viata esti baiat, nu te mai uita in urma. Uito!