| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am o mica mare problema. De cateva luni vorbesc cu o fata. Am devenit cei mai buni prieteni, bff, ne spunem unul altuia TOTUL, dar CHIAR TOTUL. Iar de un timp nu stiu ce se intampla cu mine, dar parca imi place de ea. Si acest sentiment se accentueaza pe zi ce trece, de fiecare data cand o vad. Avem foarte multe in comun. Nu stiu ce sa fac. Mi-e teama ca daca o sa ii spun si ea nu ma place ne vom strica aceasta relatie de cei mai buni prieteni de tot, si eu chiar nu vreau asta. Nu am un fizic foarte bun, si acesta e unul din motivele pentru care ma tem. Adorm vorbind cu ea, ma trezesc vorbind cu ea... A fost si de cateva ori la mine, am fost la ea, am vorbit, am fost foarte apropiati, am stat unul langa altul. Problema cea mare ii ca ea are si prieten, dar relatia lor nu merge foarte bine, si tot timpul imi cere sfaturi despre ce sa faca. Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa fac, dar nu mai pot continua tot asa, sa vorbim in fiecare zi. Va rog ajutoooor. Si fara glume prost facute va rog.

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Friendzone......condoleante tovarase!

| neutrino a răspuns:

Iata ca nu va spuneti reciproc chiar totul. Este timpul sa ataci acest subiect chiar cu ea, nu inainte de a-i spune cat este ea de frumoasa pentru tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu se intelege cu prietenul, atunci actioneaza tu si incepeti o relatie adevarata.

| Anna121 a răspuns:

In primul rand incearca sa ai mai multa incredere in tine. Nu inteleg de ce zici ca n-ai un fizic foarte bun, sa stii ca exista oameni care apreciaza sufletul, caracterul, felul tau de a fi, nu muschii. In general doua persoane de sex opus nu prea pot fi buni prieteni, doar daca au crescut impreuna si sunt ca si fratii. Ea nu ti-a dat niciodata vreun semn ca te-ar place? Am inteles ca are incredere in tine si iti zice toate problemele ei, dar ma refer la gesturi, cum se comporta cu tine atunci cand iesi cu ea. Nu-i spune direct ca o placi, e posibil sa nu se astepte la asta, dar nici nu poti sta sa suferi in tacere. Mai bine asteapta sa mai treaca o perioada, poate totul o sa vina de la sine happy

| UnBaiat439 a răspuns (pentru Anna121):

Pai cam tot timpul radem impreuna despre orice. Prefera sa stea cu mine decat cu restul grupului, ne imbratisam... Si tot de astea. Dar daca e cu mine(in clasa) si vine prietenul ei, sau trece pe hol, uita de toti si de toate si pleaca la el. Inteleg asta, ca pana la urma e prietenul ei.

| AnNéVidoff a răspuns:

Prietene fii domn!
E a lui cumva, panarama totusi ca te imbratiseaza! happy
De unde esti?
Ma regasesc in locul gagicului potentialei! laughing)))
Man, nu te baga totusi!
Gandeste-te la asta prietene:
Daca ea este intr-o relatie cu el si accepta sa faca lucrurile pe care le face cu tine, desi are un iubit, ti-ai dori sa fii prostul cand va fi a ta? Adica o sa o ai de iubita si ce a facut cu tine o sa faca si cu altul, din moment ce acum practic isi bate joc de ala! laughing))
Mult succes!
Parerea mea e sa nu te bagi! Cauta una libera!
Strici un destin! sad
Sunt 2-3 femei de fiecsre barbat din lume, ce Dumnezeu? laughing)

| UnBaiat439 a răspuns (pentru AnNéVidoff):

Frate... Ea nu se intelege cu el din cauza lui. El prefera sa iasa cu prietenii decat cu ea, iar daca ies impreuna el sta mai mult cu celelalte fete decat cu ea. Nu e vina ei. Si stai linistit ca nu e panarama. Ea il tot cheama la ea acasa, dar el nu vrea sa mearga niciodata, baga diferite motive.
Sunt din Constanta.

| AnNéVidoff a răspuns:

laughing)) atunci el e cam prost!
Baga-te la ea! happy
Fii prietenul ala care o consoleaza mereu! happy
Eu din Bucuresti! happy

| UnBaiat439 a răspuns:

Scuze ca am sters intrebarea