| 12345Andrei12345 a întrebat:

Hei TPU! Sunt băiat, am 15 ani și sunt gay. ..Uhm..Si am o problema: De ceva vreme, de vreo 2-3 luni, prietena mea ii place iubitul (BFF-ul meu este fata, sa-i spunem Y). Y are 16 ani, iar iubitul ei (să-i spunem X) are 19. Amândoi știu că sunt gay (amândoi mă acceptă) și au fost buni prieteni cu X, glumind cu X. Astăzi palma noastră a luat o întorsătură la care nu mă așteptam: X stătea deasupra mea, mă ținea de pământ, mă apucă de gât într-un mod pervers și se uită în ochi câteva secunde înainte de el. S-a ridicat și s-a purtat de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat. După ce s-a ridicat, s-a dus la Y, iar eu m-am înroșit puțin (pentru că era ceva acolo jos), m-am ridicat repede și mi-am pus hanoracul să maschez ce se întâmplă acolo jos.
Întrebarea mea este: ce ar trebui să fac? Îi spun ce simt pentru el sau îi spun lui Y ce sa întâmplat? Mi-e teamă că voi strica prietenia dintre mine și el sau dintre mine și Y sau chiar mai rău..amândoi își distrug relația. (Și chiar nu vreau să le distrug relația pentru că amândoi sunt fericiți cu fiecare altele). Am nevoie urgent de ajutor!

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil ca doar a fost o intamplare. Sa ii zici, nu vad rostul, doar daca crezi ca si el este gay, altfel nu vad de ce ai spune asta, pentru ca daca ai face-o risti sa interpreteze naspa ceea ce s-a intamplat si sa se indeparteze. Nici tipei nu ar trebui sa ii spui. Atata timp cat nu simti ceva evident pentru el iar el nu e gay, mai bine pastrezi pentru tine.

| AlexCristi97 a răspuns:

Eu zic ca tipul doar a vrut sa te provoace putin, o miscare nu tocmai frumoasa, dar nu isi da seama ca face rau. Probabil a vazut ca va intelegeti foarte bine si daca e genul de mascul alfa, ii place maxim sa primeasca confirmari si sa vada ca cineva e atras de el si probabil a vazut o sclipire in ochii tai.
Nu este cazul sa sari la niciunul inca, nu fii paracios laughing asteapta sa vezi daca se repeta sau ce se intampla. Poate chiar are si el niste curiozitati referitoare la sexualitatea lui, poate ar vrea sa faceti ceva chiar, dar ar fi imoral sa o faceti fara ca ea sa stie, daca credeti ca puteti fi deschisi pe subiectul asta (in cazul in care se repeta experienta), poate aveti permisiunea sa experimentati putin.

Eu sunt bi si am avut si eu genul asta de experienta, nu cred ca a simtit vreodata dar sunt atras de tipul asta hetero inca din liceu si mereu la petreceri cand ne imbatam ajungeam la el in brate sau sa ne dam palme peste fund, a dat si sa ma sarute odata. Se vedea ca voia sa doar sa ma "fiarba" si sa auda de la mine "sa stii ca sunt bi si imi placi". Am terminat liceul de 6-7 ani, in ultimii 2 ani nu ne-am vazut decat de maxim 3 ori la niste beri desi avem prieteni comuni iar alaltaieri ne-am vazut la o aniversare. Intre timp i-am recunoscut ca sunt bi si cum crezi ca a decurs interactiunea noastra la petrecere? laughing exact ca in liceu, ne-am imbatat si facea ce facea si ajungea sa se frece de mine sau sa ma puna in tot felul de pozitii (de fata cu toti amicii si iubita lui). Singura greseala a mea as spune ca a fost ca nu am vorbit mai devreme cu el despre asta, fie sa ii spun sa nu mai faca pentru ca ma afecta emotional intr-un timp, fie sa imi asum cu totul treaba si sa in raspund provocarilor. Na ca am vorbit mai mult despre mine decat sa te ajut, dar sper sa prinzi ceva din experienta mea laughing