| ionutcautis a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare si as vrea sa imi raspundeti toti sincer. Daca mereu ma gandesc la acea persoana speciala,sa vad ce face, cum se simte, daca e bine si uneori sunt atat de sentimental si sufletist incat ajung chiar sa plang pentru ea.Am un suflet bun deci si eu merit sa fiu iubit si apreciat daca fac astea pentru ea? Merit sa fiu iubit daca ma comport asa?

6 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Off, basme din astea fix asa aveam si eu, cred ca dupa prima fata pe care o sa o iubești si o sa te amageasca o sa te mai trezesti din basm. Astea sunt povesti, poti sa ai cele mai frumoase intenții din lume si tot sa ți o iei in bot. Ce spui tu se datorează desenelor animate si poveștilor pe care le-ai primit "si au trait fericiți pana la adanci bătrâneți" etc.
Cati ani ai? Pari destul de mic din moment de inca ai sentimentele astea asa naive.

| RAY a răspuns:

Esti bun de zona prieteniei bun

| Violleta2022 a răspuns:

In dragoste este nevoie de doi oamenii, cu sentimente recirpoce.
Daca dragostea ta este de fapt o obsesie pentru o fata, care nu are sentimente pentru tine si nici nu te place, nu ai de ce sa fii iubit.
Din pacate, chestia asta cu meritatul este doar in capusorul tau, ca relatiile interumane si de dragoste, se bazeaza pe dragoste sincera, de ambele parti, nu pe obsesii si nici forta.

| Plato a răspuns:

Nu ezita niciodata sa-ti exprimi iubirea in cele mai profunde moduri. Daca vrei sa plangi pe bune, nu sa te prefaci, fa-o fara nicio retinere. E minunat sa ajungi pana acolo, niciodata nu sunt prea multe sentimente, iubirea n-are margini.winking

| Emma30555 a răspuns:

Daca tu o iubesti nu poti astepta sau considera ca ea e obligata sa te iubeasca sau sa simta la fel. Meriti sa fi iubit, dar nu poti poruncii inimii si nici hotari cine sa te iubeasca

| sunnyday6 a răspuns:

Nu trebuie sa plangi, trebuie sa te gandesti daca la nevoie o poti ajuta cu bani, daca poti interveni pentru ea cand un baiat isi bate joc de ea, poate va trebui sa te si bati cu tipul ala ca doar o iubesti pe regina ta, cam astea sunt problemele, nu ca ai plans ca asta n-o sa ajute la nimic!