| stefanboss89 a întrebat:

am o mare nedumerire,de o luna am cunoscut o fata pe net si m-am indragostit de ea! de fiecare data cand vorbesc cu ea imi spune ca ai este dor de mine si ca vrea sa vina langa mine, mentionez ca eu sunt in Italia si ea e in Romania! vorbesc cu ea in fiecare zi la telefon, intr-o zi mi-a zis ca ea vrea sa facem un copil cand voi veni in tara! ce sa fac? peste 3 saptamani ma duc in tara si nu stiu ce sa fac! vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te mai entuziasmezi atat. Nici macar nu o cunosti! Sa faci direct un copil dupa o luna de relatie virtuala e cea mai mare prostie. Probabil crede ca ai bani si vrea sa te lege cumva, eu zic sa vezi ce vrea de fapt si sa ai grija sa nu te prosteasca. Asteapta sa va intalniti in realitate si sa vezi daca iti place la fel de mult si daca va intelegeti la fel de bine abia apoi ai putea zice ca ai o relatie cu ea si abia dupa inca ceva timp poti zice ca ai destula incredere in ea. Trebuie sa iei in calcul si faptul ca ar fi o relatie la distanta. Nu e o idee prea buna sa faci copil direct si sa te culci cu ea direct, dar treaba ta. Daca chiar vei ajunge sa o iubesti asa mult o sa iti dai seama cum sa te comporti. Nu ar trebui sa iti faci griji de asa ceva, ci mai degraba de faptul ca "ea vrea sa lase familia si scoala sa vina langa mine in Italia". O mai fi si minora asa ca nu stiu cum iti imaginezi tu ca face asta? Crezi ca familia ei va fi de acord? Pune-ti si tu intrebari si nu mai crede chiar orice.

| Quasimodo a răspuns (pentru Maria123):

Mi-a placut acest raspuns! In special ultima parte! Te felicit!
Sanatate, fericire si iubire!

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De facut este usor chiar de esti virgin, de crescut este mai greu! Un copil are nevoie de ambii parinti, de hrana, adapost! Vorbesti ca nu e saraca argumentand cu banii parintilor ei si nu cu ceea ce se intretine ea! Gadeste intai la toate astea!

| mona a răspuns:

Daca esti indragostit de ea atunci incercati sa aveti o relatie, poate va merge dar la partea cu copilul nu te grabi

| Încrucişătorul a răspuns:

De o luna si gata, o iubesti. Ce logica!
Pai tu ce ai vrea? S-o lasi grea cand tu nici nu stii greutatile vietii? 'De capu' tau...

| Vix999 a răspuns:

Eu cred ca fata s-a saturat de saracie si s-a gandit sa faca bani trantindu-ti tie un copil.Cu ocazia asta primeste fie pensie alimentara fie o calatorie dus in Italia.
Nici o femeie normala la cap si cinstita nu vrea sa faca copii cu unu intalnit asa...la intamplare pe net.
E ceva ffoarte dubios in comportamenrul ei.Ca tot veni vorba..nici daca statea o luna zilnic cu tine nu era normal sa vrea sa faca copii cu tine...

| stefanboss89 explică (pentru Vix999):

Saraca nu-i pentru ca mam documentat cu ce se ocupa parinti ei si pot spune ca sunt foarte instariti! tin sa-ti spun ca ea ma suna in fiecare zi si inca ma suna! deci saraca nu e! pe ea bani nu o intereseaza!

| rekinu94 a răspuns:

Sa nu faci niciun copil, inca nu o cunosti nu sti ce va fi, poate dupa un ti, p nu va mai intelegeti ceo sa faci? Cu un copil pe cap...Trebuie sa o cunosti mai bine mai intai sa-i vezi reactiile in unele momente.Nu cred ca te vei simti foarte bine daca v-ati certa mereu, daca vei face un copil va trebui sa ramai cu ea chiar daca va certat minut de minut.
Prima data cunoastetiva mai bine si apoi copii gandeste-te mai bine pentru ca e o alegere serioasa si e greu dupa ce ai un copil sa schimbi ceva, oricum un copil de obicei apropie cuplul dar aici depinde de tine tu stii mai bine cum se comporta cu tine, dupa ce ai sa ii vezi comportamentu cand vi in Romania ai sa poti alege pana atunci nu.
Dar eu zic sa astepti sa o cunosti mult mai bine.
Daca mai ai intrebari iti voi raspunde mai concret si sa intelegi mai bine.
O zi buna sper ca te-am ajutat!

| stefanboss89 explică (pentru rekinu94):

De inteles ne intelegem de minune, ea isi doreste enorm un copil cu mine pentru ca nu vrea sa ma piarda! si eu imi doresc un copil cu ea, stiu ca ea e pentru mine pentru ca ea vrea sa lase familia si scoala sa vina langa mine in Italia! stiu ca de certat nu ne vom certa niciodata pentru ca nu-i dau motive si nici ea mie, chestia jenanta pentru mine e ca sun incepator si nu stiu cum sa procedez! eu o iubesc enorm si ea la fel pe mine! ea stie ca eu sunt virgin da pe mine ma framanta faptul ca nu stiu cum sa ma comport cand o vom face! ce as pute face?

| stefanboss89 explică:

Da,da chestia e ca eu sunt incepator in a face dragoste, stii sunt virgin! nu prea stiu cum sa ma comport cu ea cand o vom face!