| anonim_4396 a întrebat:

am o mica intrebare.Cand inviti o fata la film si ea iti raspunde cu "vorbim" si nu zice da sau nu, ce vrea de fapt sa zica? Este un nu sau e nehotarata? Multumesc!

11 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Cred ca mai degraba depinde de alte planuri. Daca nu vroia sa mearga probabil iti zicea mai pe ocolite, sau direct.

| neutrino a răspuns:

Inca nu are incredere in tine si tu, dupa o pauza de cel putin un an, trebuie sa-ti reiei propunerea.

| grab a răspuns:

Cand faci o invitatie d-asta nu mai lasa raspunsul in coada de peste ca doar e vorba de creditul de pe cartela ta.
Daca zice "vorbim" mai intrebi o data: mai exact da sau nu? Daca tot evita intreaba cand poti sa revii pentru un raspuns cu data si ora.

Succes!

| marktheshark a răspuns:

Este nehotorata, cred ca va accepta pana la urma

| daniela4853 a răspuns:

De multe ori si eu am zis asa baietilor si... la majoritatea am gasit o scuza pentru ca nu ma simteam bine in prezenta lor. Acum depinde. Ea poate nu e ca mine. Orice ar fi, nu insista... Fi sigur ca ea se gandeste la ce i-ai zis. Nu o presa.
Ar fi un motiv sa nu iasa cu tine in oraswinking :*

| NeonLights a răspuns:

De multe ori poate insemna ca se mai gandeste.happy

| SpLatTionut a răspuns:

Este nehotarata. Incearca sa o convingi mai bine tongue

| maria100 a răspuns:

Cand o fata iti raspunde asa de cele mai multe ori e nehotarata cam 75% dar 25% ar putea fi un NU. Oricum de cele mai multe ori fata e nehotarata. Funda?

| Daiaa a răspuns:

Insista. cheam`o la o plimbare... nu direct la tine acasa ca ii dai de banuit!

| SianD a răspuns (pentru Daiaa):

Tu nu stii sa citesti? happy Nu am chemat-o la mine acasa iar in plus, genul asta de glume sunt tampite rau de tot.