| SeOriginal a întrebat:

Salut TPUhappy Am o problema.Am aflat de la un prieten ca ma place o fata pe care o plac si eu.Am stat de vb cu ea si pana la urma am intrebat'o daca vrea sa fie cu mine. A zis da si am fost impreuna 1 saptamana dupa care ne'am certat din nu stiu ce banuiala de a ei ca nu tin la ea( da eu faceam tot ce imi cerea.Nu am dat nici un semn ca nu tin la ea.nu stiu de unde i-a venit ideea). Ne'am despartit si cateva zile nu am mai vb. Dupa care intr'o seara imi trimite un mesaj de gen: NU ti'am mai zis de mult ca te iubesc. Din seara aia am tot vb cu ea la telefon etc. A inceput sa tina iar la mine dar de o vreme e iar nepasatoare. Putin ajutor pls?big grin

5 răspunsuri:
| loundy a răspuns:

Eu cred ca e cam indecisa prietena ta. Nu vreau sa te jignesc dar nu e bine sa faci tot ce zice ea ca un catelus cuminte, cand are chef sa va certati, apoi cand i se schimba dispozitia sa va impacati. In final o sa considere ca esti mort dupa ea, Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu ea, sa o intrebi ce simte, si sa ii ceri sa se decida ce vrea.

Bafta

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Buna, dar zi chestile astea in fata... va intelege pentru ca de multe ori fetele nu pot, sau nu au curajul sa zica ce nu le convine... asa ca incepe o discutie cu ia. Priveste-o in ochii si spune-i tot ce te deranjeaza la ea si dupa aia roag-o sa zica si ea tot ce o deranjeaza la tine. Si incearca sa remediezi doar asa merge o relatie.winking

| dayanalove12 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ea.sa o intrebi ce simte pentru tine. iarta-ma ca iti spun asta,dar nu ar trebui sa fi ca un catelus, sa te ti mereu dupa ea, sa faci tot ce spune ea.ea se desparte si se impaca cu tine cand are chef.incearca sa-i spui totul in fata, uitandu-te in ochii ei si explica-i tot ce simti pentru ea si pune-o sa iti explice de ce se comporta asa cu tine. sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu.:*

| SeOriginal explică:

Nu pot spune ca m'a tin dupa ca ca un catelus...ma refer ca nu am suparato cu nimic adic nu o stresam sa iasa afara cand vreau eu sau ceva de genu. Am vorbit cu ea si a problema e ca nu numa pe mine ma iubeste.I mai plac ceva baietilaughing si am intrebat'o pe care iubeste mai mult si mi-a zis ca nu stiestraight face sau tot asa am intrebat'o daca v'a mai fi cu mine si mi-a zis ca nu mai vrea prieten ca nu stiu ce thinking Nu mai inteleg nimic rolling eyes

| OhNO a răspuns:

Deci...fetele ca si fiinte sunt niste parsive(nu toate dar 90% sunt).Ea acum cred ca se joaca cu tine...te face sa o placi mai mult cu gesturi din astea de genu "Azi te iubesc, maine nu te mai iubesc".Tu ca baiat ar trebui sa nu o mai bagi in seama o perioada de timp. Daca ea te cauta pe tine inseamna ca ii place de tine, daca nu da nici un semn inseamna ca doar se joaca happy. Acuma presupun ca ai o varsta de 16-17 ani, iar la varsta asta nu o poti nu-mi iubire, deci sex si gata happy