| AbcesProblem a întrebat:

Am o problema... am maine prima intalnire. ma rog, am cunoscut o fata aseara si mai iesim si maine sa ne cunoastem mai bine, insa problema e ca sunt rusinos.
Grav rau de tot. Nu prea stiu ce sa fac, adica nu am probleme sa o iau in brate sa o tin de mana dar nu prea stiu ce sa zic si nu stiu nici cum s-o sarut. pe buze (nu cred ca incerc din prima cu limba), dar mi-e frica sa nu incerce ea si habar nu am... ajutati-ma si pe mine...

7 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Pai. daca vrei sa te ajutam, spune-ne unde si ne ducem noi in locul tau.

| grab a răspuns:

In preajma carei persoane te simti tu bine si in pielea ta?

Eh, imagineaza-ti in prima parte a intalnirii ca fata asta este respectiva persoana pentru a te autosugestiona sa fii relaxat si in forma. Nu te fastaci, stai drept, zambeste-i calm, incearca sa ii gasesti cateva puncte de interes si las-o sa iti povesteasca mult, tu asculta si aproba din cap asa incet.

Gandeste-te ca femeia e mai slaba ca barbatul din toate punctele de vedere si nu ai de ce ever in lumea asta sa te simti tu slab in fata femeii.

Bafta!

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Pai uite cum faci: "pentru sanatatea ta" iti iei si tu ceva banuti de acasa, nu multi dar sa ai la tine pentru orice eventualitate -va intalniti, o pupi pe obraji (buna, ce faci, abia asteptam sa vina momentul asta) o intrebi unde crede ca va simtiti ok sa va petreceti acel timp ( pe o banca in parc, la un suc etc) si-i spui ceva de genul: stiu ca ai invatat sa mergi, dar ma lasi sa te iau de mana? Idea este ca tu din secunda unu sa o faci sa se simta bine si sa-i arati ca ai caracter, bun simt (nu trebuie sa vorbesti aiurea, mult si fara rost). De ex poti sa-i spui: e prima noastra intalnire si imi doresc sa nu fie nici ultima... Nu te arunca sa o saruti pe "gurita" ca (parerea mea) poate o sa se supere. Respect-o si o sa vezi cum o sa te caute! Lasa sarutatul si fa-o curioasa, da-i de inteles ca tu esti baiatul care-l cauta. Fi barbat cu testicule, bun simt, glumet, romantic (de ex poti sa te prezinti la intalnire cu o floare, un cadou ceva). Sper ca te-am ajutat si iti doresc sa ai parte de o relatie frumoasa si sa ne spui cum a fost prima ta intalnire!

| Mytsaa a răspuns:

Fa exact asa cum simti dar sa fii atent daca si ea vrea(ma refer la faza cu sarutul)Sincer nici eu nu stiu ce as putea sa zic la prima intalnire dar banuiesc ca totul vine de la sine.

| camus999 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te calmezi, daca nu te vei calma vei fii tot emotionat si intimidat, si odata ce te-ai calmat fii tu insuti, nu trebuie sa fii speriat!
si nu te mai gandi ca esti rusinos si ca ti-e frica, nu fii pesimist!
imagineazati ca totul va fi ok, trezeste bestia din tine! happy
si iti dau inca un sfat spune-i multe complimente
mult succes!

si asa de curiozitate... cati ani ai O.o?

| Aax a răspuns:

În primul rând, nu trebuie să-ți fie rușine atâta timp cât te simți bine în compania ei. Lasă lucrurile să meargă de la sine, nu forța nota. Pur și simplu fii tu însuți, pentru că dacă ea te place, te place pentru ce ești, nu pentru ce încerci să fii. Sfatul meu ar fi să începi cu niște gesturi tandre, care să îi dovedească că o placi. Multă baftă.