| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Am o problema, am o iubita de 1 an jumate si de doar jumate de an am inceput sa avem relatii sexuale, avem 18 ani amandoi, si eu am o problema care cam de multe ori mi se intampla in ultimul timp si nu inteleg de ce
De multe ori (majoritatea datilor) cand incepem sa avem relatii sexuale, sunt excitat, de-abia astept sa o facem si pe cand, micuțul nu se scoala asa cum ar trebui, de exemplu mai de mult inainte sa am relatii sexuale, a fost cand era glont si de mai bine de 15-16 cm (nu e foarte mult dar fata de acum e mult) si doar in vara cand aveam primele relatii sexuale, atunci imi mai era asa beton si mare, in ultimul timp a inceput sa scada, si alaltaieri a fost la mine si am inceput sa facem ce trebuie facut, tot ma prindea, tot imi facea, mi se scula cat de cat, si cand sa pun prezervativul, iar scadea dintr-o data, si eram excitat, dar nu inteleg de ce... desi am facut partida de mai bine de o jumatate de ora, desigur ca nu s-a simtit asa de bine ca nu era asa de mare si tare ca mai de mult, dar am norocul ca ma intelege si nu rade de mine sau ceva.
Ea e mai incepatoare, mai rusinoasa de multe ori in pat, eu trebuie sa ma dezbrac pe langa ca o dezbrac pe ea si nu prea indrazneste sa se urce peste mine, sau sa puna mana sau de astea, etc.
Am scris asta aici sperand ca ma puteti ajuta, ca imi puteti da sfaturi, ar trebui sa fie mai indrazneata si poate ma schimb si eu, sau chiar nu stiu de ce se intampla asa ceva cu mine, si chiar tin la ea si o iubesc, nu-i de aia ca nu mi se pare atragatoare sau sexy, chiar o vreau cu mine in pat, dar nu stiu de ce...
Mentionez, daca ajuta la ceva, ca acum 2 luni si ceva mi-a murit un parinte... m-am gandit ca si aia ar putea fi un mic motiv ca m-a afectat emotional sau ceva de genu, dar si inainte de aia am avut momente de astea de "rusine" fata de ea...
Va rog ajutati-ma! Nu batjocoriti barbatii, ca si voi ati putea fi in momente de astea

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O vizită combinată la un urolog și la un psiholog ar putea rezolva „problema" în timp relativ scurt.
Baftă!

| vocea a răspuns:

E simplu frate totul tine de subconstient, tu in momentul in care vrei sa faci sex te inhibi si creierul tau isi spune ca nu poate sa faca sex si nu transmite informatia catre penis sa stea tare, e chestie de hipnoza, trebuie sa spui in fiecare zi ca tu poti face sex, ca iti place si totul va merge bine, este usor o sa vezi ca merge bafta

| kandaraki a răspuns:

Problema este ca tu te supraexciti, iar penisul tau in momentul culminant cade, totul e de nivel psihologic, gandeste-te la ceva ce te-ar distrage in momentul X, penisul se va relaxa si cand vei vedea iubita goala langa tine si exicatata va reveni la normal

| AdelaElena88 a răspuns:

Hmm, chiar nu știu ce sa spun, este prima oara când aud de un astfel de caz. Posibil sa fie și o reacție în urma pierderii tale, care te a dat puțin peste cap.Sa îți pierzi un părinte este îngrozitor, mai ales de tânăr. Eu zic ca nu ar strica sa mergi și la un specialist ( ginecolog ) dacă vezi ca acest lucru continuă. Daca te frustrează faptul ca nu ii poți oferi placere parteneri tale, atunci încercați mai mult hard petting ul, cel puțin pana îți dai seama de problema.Multa sănătate!

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Bine ginecolocgul nu este indicat pentru barbati dar e clar ca poate depasi aceasta problema daca gandeste pozitiv si face lucrurile cu responsabilitate si relaxare. In felul asta va reusi sa duca actele sexuale pana la capat

| Kyda12374 a răspuns:

Nu ar fi rău sa treci pe la un urolog sa te asiguri ca nu e ceva cu adevărat grav. Dacă nu e, si problema ta se trage de la moartea părintelui sunt sigura ca o sa treacă. Dar ca sa nu te mai simți tu prost când faci sex cu iubita poți încerca o perioada sa îți stimulezi "mititelul". Ia si tu niște Viagra... poate te simți mai bine in pielea ta in timpul actului sexual.