| BlackStar99 a întrebat:

Am o problema cu care sper ca ma puteti ajuta.Imi doresc sa am si eu o prietena si nu stiu cum sa o gasesc pe fata potrivitasi daca o gasesc cum sa o abordez?
De la ultima despartire, ma simt foarte pustiit si mereu ma uit la ceilalti prieteni de-ai mei si ma gandesc ce bine a fost.Am 15 ani,1, 74, par brunet si ochii negrii si ERAM foarte sociabil dar acum sunt aproape antisociabil.
Sper ca puteti sa ma ajutati si sper ca nu v-am plictisit!

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Din cate spui tu, de cand te-ai despartit de prietena ta, iti este greu sa mai socializezi cu cei din jurul tau. Daca a fost o relatie profunda, sau prima mare dragoste, este posibil sa ai nevoie de un pic de timp sa iti revii din punct de vedere sentimental.
Insa, sa nu ii indepartezi pe prietenii tai adevarati de langa tine. Iesi cu ei, eventual daca te simti mai apropiat de cineva, discuta despre ceea ce te framanta.
O despartire afecteaza pe oricine, indiferent de varsta, ai nevoie de un pic de timp sa treci peste aceasta faza, iar mai apoi, sigur o sa o gasesti pe fata potrivita, cu care sa incepi o noua relatie!
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Antisocial nu antisociabil.
Gasirea fetei potrivite intra in contradictie cu felul cum esti tu acum (antisocial) deoarece trebuie sa iesi, sa cunosti lumea, sa discuti, daca stai inchis in casa nu va veni o fata sa-ti bata in geam sa te invite la o intalnire, dar esti cam tanar, altii nici pana la 40 de ani sau in toata viata nu-si gasesc jumatatea. Dar nu te grabii, o despartire lasa urme, lasa-le sa treaca, nu ar fi corect pentru urmatoarea fata ca tu sa stai cu ea doar ca inca suferi dupa fosta.

| Blamely a răspuns:

De ce să îţi faci o prietenă doar de dragul de a avea una. Aşteaptă momentul şi persoana potrivită.

| SandraEve a răspuns:

Stai tu linistit ca o sa gasesti fata potrivita la momentul potrivit...winking