| nico097 a întrebat:

Bun TPU. Am inceput sa imi fac ceva griji pentru prietenul meu a fost racit acum 3 saptamani si-a revenit dupa o saptamana a racit iar si acum sa spunem ca e mai bine dar problema este ca i s-a umflat gatul intr-o parte probabil sunt ganglioni deoarece amigdalele vad ca s-au desumflat de la tratament a luat ampicilina si sirop cu echinacea si propolis.Da stiu o sa imi spuneti sa merg la doctor am facut deja o programare pentru maine dar pana maine as vrea ceva sfaturi poate fi ceva grav stiu ca cu ganglioni nu este de joaca poti da in multe boli si mai stiu ca ei se umfla atunci cand ceva nu este in regula in organism ca o alarma care avertizeaza. Ceva sfaturi va rog frumos. Specific ca nu are dureri dar a devenit obsedat de chestia asta si are un tic groaznic isi pune mereu mana la gat sa vada cat de umflat mai este nasol dar chiar nu stiu ce sa fac.Dau fundA plus voturi celor ce imi vor raspunde.Rog seriozitate nu comentati aiurea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sa il duci iar la medic. Daca a respectat tratamentul dat de medic.

| nico097 explică (pentru darrio2007):

Da tratamentul l-a luat exact cum ia prescrips maine mergem la medic sper sa nu fie grav.

| darrio2007 a răspuns (pentru nico097):

Bine faceti.Sa nu aiba o mica infectie.

| nico097 explică (pentru darrio2007):

Imi este frica sa nu aibe ceva cu ganglioni e umflat intr-o parte nu stiu pana nu vad ce spune medicul.

| darrio2007 a răspuns (pentru nico097):

Si eu patesc asa ceva.In partea dreapta.Cand am o raceala puternica.A trebuit sa fac si injectii cu ani in urma. Aveam infectie.