| Victor7boy a întrebat:

Am o problemă legată de o fată pe care o plac foarte, foarte mult.Totul a început în urmă cu doi ani.A mers perfect totul până în aprilie 2014.Atunci, am făcut un proiect împreună şi ea a considerat că nu m-am implicat deloc...Lucru total fals.Prietena ei mai mult ca sigur i-a băgat numai lucruri rele despre mine în cap, în aşa fel încât numai vorbeam deloc.Acum că a început şcoala, mai vorbim, dar 2-3 vorbe.Ieri i-am cerut tema printr-un mesaj (să văd doar dacă răspunde la mesaj) şi mi-a răspuns.Astâzi i-am spus că dacă are nevoie de ajutor la ceva se poate baza pe mine, dar nu mi-a răspuns nimic. Uneori o văd privindu-mă în timpul orelor, dar nu ştiu dacă e neapărat ceva pozitiv.Acum nu ştiu ce să fac...Nu ştiu dacă mă place.Nişte sfaturi? Ofer fundă celui care răspunde dacă : 1. Mă place? 2. Mai are rost să lupt?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te priveste pentru ca simte ca nu te cunoaste destul si ar vrea sa te cunoasca mai bine.

| express11 a răspuns:

Intreab-o serios daca da sau nu.

| neutrino a răspuns:

Asa usor cedezi? Fetele nu se cuceresc asa usor, asa ca, daca tu crezi ca nu esti in stare pentru asa ceva, atunci lasa-i pe cei capabili.

| HelloWorld00 a răspuns:

Fata asta te priveste pentru ca te place ori pentru ca se gandeste pur si simplu la tine si la ce s-a intamplat intre voi. Nu-ti pierde speranta! Poarta-te frumos cu ea dar si cu ceilalti, atunci cand ea este prin zona. Ar fi ideal sa te porti frumos cu toti, in general.
Vorbeste in continuare cu ea, nu pierde legatura. Macar sa fiti prieteni in continuare. Vorbeste mai mult si cu acea prietena despre care ziceai.
Fa tot posibilul sa fiti prieteni buni. Daca nu te place, sa nu te dai la ea, fetele nu suporta asta. Succes!

| Victor7boy explică (pentru HelloWorld00):

Hm, frumos răspuns.Ai dreptate tu. Vreau să văd şi alte răspunsuri.