| Victor7boy a întrebat:

Vă spun că am o poveste tare lungă, deci cei ce ştiu că se plictisesc să nu se apuce să o citească. Totul a început pe 18 decembrie 2012.Primele vorbe cu o fată. Totul foarte,foarte bine ( Nu vreau să detaliez, nu ar avea sens, prin foarte bine se înţelege că vorbeam,etc, pe scurt ne plăceam) până pe 30 martie 2014.Atunci noi doi am făcut un proiect.Ea a considerat că nu m-am implicat şi s-a supărat un pic...Eu am vrut să vorbesc cu ea,dar nu am reuşit şi am ales calea mesajelor,care nu a avut niciun efect( Nu a răspuns la niciunul,iar eu nu am vorbit cu ea fiindcă mă împiedica o aşa-zisă prietenă de-a ei). Prietena respectivei fete a devenit ataşate de fata plăcută de mine,astfel încât eu n-am avut nicio şansă.Pe timpul verii n-am vorbit deloc,iar când a început din nou şcoala (toamnă 2014, logic) am mai vorbit din an în Paşte.Ideea e că de pe 30 martie,mă evită total(se înţelege ce vreau să spun:nu vorbeşte cu mine, bine normal că eu ar trebui să vorbesc cu ea ca să-mi cer scuze, deşi nu am făcut nimic). Acum am ajuns unde am vrut: pe 18 decembrie e ziua ei.A invitat aproape toată clasa, doar pe mine şi încă 5 colegi/colege nu.Le-a spus tuturor invitaţilor să nu spună nimănui că au fost invitaţi la petrecere(nu a spus şi de ce).Mai mult decât atât, am găsit o invitaţie pe jos şi am vrut să mă uit pe ea...Iar ea era în spatele meu şi mi-a smuls-o din mână.E clar că ea nu vroia să aflu de petrecere.Acum? Ce pot face? Să vorbesc cu ea pe 18 decembrie ( petrecerea e pe 20). Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Relatia ta s-a terminat. Iti trebuie 9 luni si o intrebare aici ca sa intelegi? Sa-i fie rusine fetei ca nu ti-a spus in fata. Iar tu nu ai pierdut nimic, dupa un an si jumatate fata asta considera ca te poate arunca la gunoi fara sa-ti spuna un cuvant. Ma abtin la a folosi un cuvant urat la adresa ei, dar il merita din plin.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mi rusine ca impartim acelasi organ genital, tu nu esti barbaatt, ia lasa smiorcaieilile, cum permiti unei tampite sa isi bata joc de tine? cel mai bine e sa iti vezi de viata ta si de ce nu sa iti gasesti alta mai frumoasa, tare, desteapta nu ca inapta aia, o sa moara de ciuda muahahahahaha NU UITA OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM! tu ca baiet trebuie sa gusti cat mai multepiersici

| neutrino a răspuns:

Fata nu doreste sa mai aiba de- a face cu tine, iar tu trebuie sa-i respecti dorinta.

| Victor7boy explică (pentru neutrino):

I-aş respecta-o dacă aş înţelege-o... Gândeşte-te că n-am vorbit cu ea, nu ştiu ce e în capul ei...Sunt efectiv ca un rahat în "ecuaţia" asta.

| neutrino a răspuns (pentru Victor7boy):

De multe ori, repulsia fata de o persoana nu trebuie sa fie inteleasa.

| Hakuouki a răspuns:

Inteleg ca iti pasa si ca esti interesat de ceea ce simte, dar se vede clar ca fata nu te mai vrea in viata ei si nu cred ca acel proiect este de vina. Acum sa fim sinceri, daca ar fi fost doar acel proiect, ar fi trecut, fata nu te vrea in jurul ei si cred ca trebuie sa accepti asta si sa treci mai departe. Fete mai sunt.
PS: Te-ai umilit destul, nu ma intelege gresit, dar macar daca era o fata care sa merite umilinta, da-i mesaj de ziua ei dar doar un simplu "La multi ani"...atat...parerea mea.

| Victor7boy explică (pentru Hakuouki):

Mulţumesc tuturor pentru răspunsuri.

| alin1317 a răspuns:

Spune-i doar la multi ani si gata, las-o
Nu vrea sa mai aibe treaba cu tine

| drosusami a răspuns:

Futoe si gata big grin

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru drosusami):

Excelent raspuns, merita fundaaaaa