| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, sau mai bine zis iubita mea are. In urma cu 2-3 saptamani am avut un singur contact sexual neprotejat, maxim de 20 de secunde si apoi am folosit prezervativul nu am ejaculat, doar cateva secunde a durat doar pentru ca ea a vrut sa vada cum este si fara si efectiv m-am opus insa in cele din urma m-a convins... Problema este ca, inca nu i-a venit ciclul. Luna trecuta i-a venit cam pe 24-25 si i s-a terminat pe 1-2 luna asta. Este neregulat si ce am observat este ca ei ii vine mereu mai tarziu cu 4 zile decat ziua din luna precedenta, dar am inceput sa ne ingrijoram despre o posibila sarcina. ( doamne fereste ) Mentionez ca nu a prezentat nicio simptoma de genul ameteli dureri de cap oboseala sau altceva, si acum 3-4 zile mi-a spus ca ii se intarisera un pic sanii. Cu toate astea sunt foarte ingrijorat si regret emorm acel contact. a fost singurul, din acesti 4 ani de relatie si sunt constientat ca nu ar fi trebuit sa cedez deloc. Voi ce spuneti, ar trebui sa ii vina in cele din urma sau sunt sanse mari sa fie insarcinata?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fie niste dereglari ale organismului si sa produca aceasta intarziere a menstruatiei. Pentru a vedea daca este sau nu gravida sa faca un test de sarcina la 21 zile de la ultimul act sexual. Altadata sa nu mai cedezi si sa pui prezervativul de la inceput.

| GoldenZenith a răspuns:

Hei! Pai având in vedere ca are menstra neregulată, nu e cazul sa va panicați dragilor. Simptomele de sarcina apar destul de repede. Ia vezi, face pipi foarte des chiar daca nu bea multe lichide? Ii displac unele mirosuri si ii induc greață? Astea sunt niște simptome mai delicate si putin mai diferențiate fata de celelalte simptome care se pot regăsi in sindromul premenstrual.

Mai așteptați, sunt convinsă ca totul va fi ok. Eventual, luați un test de sarcina si asta e.

| kandaraki a răspuns:

Da, e gravida, va naste un prost ca tine, pacat!

| Vasileion23 a răspuns:

Draga Optimus Prime,
La cat de lipsit de neuroni esti, mi-ar parea rau pentru prietena ta sa fi ramas insarcinata cu unul ca tine.

| Barbu-David_Rodica_1974 a răspuns (pentru Vasileion23):

Tu mai devreme intrebai cum sa-i zici lu taica-tu ca esti gay si comentezi.