| AlexCostea1990 a întrebat:

Am o relatie la distanta cu prietena mea eu sunt in new york iar ea este in Romania, anul asta ne-am vazut de vreo 4 ori si eram foarte fericit imi arata cat de mult ma iubeste si se vedea ca ea chiar ma iubeste dar de cand m-am intors in new york ea s-a schimbat total nu mai e nimic ca inainte...
in ultimul timp nu mai ma cauta deloc nu mai ma suna daca nu ii dau eu sms ea nu ma cauta si daca imi raspunde imi zice ca are treaba si vb mai incolo si nu imi zice ce face...
De curand si-a schimbat si parolele de la fb si ym ca sa nu vad ce face si nu imi place ca se ascunde de mine...
Sa facut foarte indiferenta fata de mine si nu mai ma simt deloc iubit ca inainte...
Cateodata zic ca e mai bine singur decat cu cineva care nu ma iubeste.dar nu as putea sa o las ca eu chiar o iubesc si sper ca isi va reveni cum era ininte...
Credeti ca si-a facut pe altcineva acolo?

La cel mai bun rasp dau funda happy

Răspuns Câştigător
| borceaandra a răspuns:

Mai mult te amagesti stand cu ea daca numai simti ca te iubeste si s-a schimbat fata de tine. Cel mai bine este sa discuti cu ea, s-o intrebi ce simte pentru tine, daca mai simte ceva, de ce s-a schimbat si poate inca te mai iubeste, asta nu inseamna ca daca s-a schimbat a incetat sa faca lucrul asta; oamenii se mai schimba, poate ii e frica sa nu va despartiti si sa ajuga sa sufere si de-aia se comporta asa. Succes!

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil ca din cauza distantei sa se fi indepartat de tine dar mai posibil e sa isi fi gasit pe altcineva

| VadTot a răspuns:

Pai ar fi cazul sa te trezesti si sa intelegi ceea ea vrea sa ti transmita! Accepta faptul ca ea probabil doar a profitat de tine..si incearca sa o uiti! ok? Cred ca i ai acordat prea multa atentie! Si apropo nu crezi ca distanta i prea mare? Acum pe bune ce relatie este asta? Hai fi matur si nu mai visa cai verzi pe pereti! Gata accepta faptul ca te a parasit si bucura te de viata! Sunt ferm convins ca ai acolo la fete pe alese! de toate genurile si toate categoriile! De la Romance pana la... tailandeze! Deci...

| RAY a răspuns:

Si ai incredere in ea incredibil, serios eu nu as avea, logic ca are pe cineva, daca nu a avut deja mai multi

| Azµre a răspuns:

Tu ce crezi? EȘti mai mereu plecat! Greu cu relațiile la distanță! Acum spune și ce vârstă are prietena ta!

| Vix999 a răspuns:

Lol...daca povestea e chiar pe bune, prima mea problema e : de ce aveai tu parolele ei? Nu mi se pare normal sa ai parolele de la conturile ei de fb sau mess.
Si da, interesul ei fata de tine e pa. Nu e obligatoriu sa aiba pe altcineva dar e clar ca nici tu nu mai insemni nimic pentru ea.
Si acum pe bune...de ce ai vrea o fata la ataaaaatia km departare cand New York-ul colcaie de fete frumoase si disponibile?

| AlexCostea1990 explică (pentru Vix999):

Asa e new york-ul colcaie de bunaciuni disponibile dar pe mine nu ma int pentru mine fata asta e cv special si o iubesc foarte mult...
Poate ai derptate interesul ei fata de mine e pa...

| Vix999 a răspuns (pentru AlexCostea1990):

Nu conteaza ce ti-a promis ea cand ai plecat sau cum a fost. Din moment ce acum se vede clar ca nu mai e atat de interesata de tine, nu ai de ce sa stai sa tragi atat de ea. O fata cand iubeste simte nevoia de apropiere si caldura...fie ea si printr-un mesaj sau telefon. Daca la ea dorinta si nevoia asta nu mai exista...cel mai probabil nici tu nu mai existi. Poate e doar momentan. Poate daca te revede o sa se reaprinda flacara, asta in cazul in care nu are pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie la distana, o relatie presupune iubire si nu poti iubi o persoana cum il iubesti pe Dumnezeu.
Majoritatea celor care spun ca rezista sunt persoanele care sunt intr-o asa zisa relatie la distanta si doar se amagesc.
Crede-ma indiferent de cat de frumoasa si cat de mare e iubirea asta imaginara intr-o zi o sa ti se ia sa vezi pe un ecran.Si o sa vezi ca daca ai o boaba de gandire TU ai sa-i dai papucii pentru ca o sa vrei sa fii iubit nu sa iti spuna ca te iubeste.
Cam asta este din pacate dialogul care il poarta doua persoane care sunt intr-o asa zica,, relatie la distanta''.
-Buna, ce faci?
-Bine, tu?
-Bine.
-Te iubesc.
-Si eu.
-Te-as strange in brate.
- Si eu.
-Esti frumoasa.
-Si tu.
-As vrea sa facem sex.
-Ar fii cel mai frumos lucru din viata mea.

Vezi? Relatia la distanta nu se bazeaza ca o relatie reala pe iubire, se bazeaza pe dorinta de a iubii.
Relatia la distanta e exact ca atunci cand faci lista de Craciun, vreau asta, vreau asta, si a doua zi vezi ca sub brad nu e nimic.Intradevar e frumos sa iti faci lista de Craciun te simti fericit.
Dar cand vezi ca nu primesti ceea ce ti-ai dorit cum te simti? frustrat, trist, deprimat, timorat, dezamagit, nervos.
O relatie reala e ca atunci cand iti scrii scrisoarea pentru mos craciun si dimineata cand te trezesti vezi cadourile sub brad, ai parte de ce ti-ai dorit cu adevarat, esti fericit, bucuros, voios, ai parte de satisfactie, nu ramai cu o foaie pe care ti-ai scris tot ce vrei.

| gingergirl1 a răspuns:

Cred ca da!
Oricum ce norocos esti, e frumos prin New York nu? big grin

| Hevnoraak a răspuns:

Ea când vroia să te aibă aproape, tu era la mii de kilometri distanță, când vroia să vorbiți nu puteați decât la telefon/internet.Nu puteați petreceți timp împreună numai extrem de rar.Și te mai întrebi de ce nu mai vorbește cu tine.
Poate și-a dat seamă că bărbatul lângă care a vrut să-și petreacă viața nu o să fie lângă ea.Și acum încearcă să te uite ca să scape de suferință.

| AlexCostea1990 explică (pentru Hevnoraak):

A zis cu gura ei ca stia ca o sa fim asa ceva timp eu aici ea acolo si ca nu conteaza distanta conteaza ca ma asteapta a fost algerea ei nu am obligato cu nimica

| 26Geo a răspuns:

Pai ceva s-a schimbat la ultima vizita a ta aici, in Romania. Daca as stii mai multe detalii, te-as putea intelege si pe tine si pe ea, dar asa, pot doar sa trag concluzii gresite.Cred ca a fost o cearta intre voi,o discutie, ceva de la care a pornit totul.Tu cati ani ai si ea cat? Ma gandesc ca poate fata se reorienteaza catre altceva din cauza ca esti prea departe de ea, poate o vrea sa fie cu tine acolo, sau tu aici, sau poate tu ai un viitor mai bun decat ea si nu vrea sa te incurce.Nu stiu, oricare din motivele astea pot fi.Da-mi un mesaj pe privat si spune-mi ce anume s-a intamplat acolo, sau scrie aici.De la ceva a pornit toata chestia asta, nu aparea ea asa din senin.

| beautifullie a răspuns:

Cel mai sigur e ca iubita ta nu mai e iubita ta. are pe cineva in Romania si nu o poti condamna pentru asta. stiu ca e trist si doare, dar de multe ori relatiile la distanta sunt supuse esecului cand din partea unuia apare altcineva. doar sa fie iubirea prea mare ca sa reziste. poti s-o intrebi sincer care e treaba. din nefericire, cei implicati intr-o astfel de relatie sufera de 2 ori mai mult decat altii. asa e viata

| SElenaAlina a răspuns:

Am avut si eu o relatie la distanta, si din pacate nu sunt cele mai indicate relatii. Exact ca tine am patit si eu cu prietenul meu.Chiar daca i-am spus ce simt nu a recunoscut ca sentimentele lui sau schimbat desi isi facuse deja alta prietena.Dar sa stii ca vorbele fara fapte sunt egal cu zero, cel mai bine este sa iti vezi de drumul tau, iti faci rau singur si pierzi timp pretios din viata fara persoana potrivita langa tine. Poate ca ea nu are pe altcineva, dar clar nu te iubeste cum o iubesti tu din moment de nu comunica cu tine.

| Kosmy55 a răspuns:

Da sigur te-a lasat are probabil un mosneag cu bani ca mde asa is fetele sti tubig grin

| Mariana_Alina_1996 a răspuns:

Amice, si-o trage cu altul. Sau cu alta, cum vrea imaginatia ta sa proceseze.