| FireSenz212 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi. Stau cu o fata de 3 luni, e printre singurele fete cu care am stat cu care simt nevoie sa ma intalnesc in fiecare zi. Ea are 2 prietene, cu care se stie de foarte multi ani(isi stiu toate secrele, etc) In astea 3 luni au fost doar vreo 4-5 zile in care nu ne-am intalnit, stiu cand ati vazut doar 4-5 zile ati zis poate ca e deja prea mult, dar sa mentionez faptul ca in astea aproape 3 luni, au fost doar vreo 10-15 zile in care am iesit doar noi 2, fara prietenele ei, momentele mai intime, in rest mereu au fost si prietenele ei. Si faza e ca mereu eu am initiativa sa o chem, cred ca daca nu as chema-o sa ne intalnim, ne-am vedea foarte rar. Ea isi pune prietenele pe primul loc. Eu am renuntat la iesirile cu prietenii in favoare iesirilor cu ea. Tocmai am discutat cu ea chestia asta si mi-a spus putin nervoasa, ceva de genu: Ca nu sunt obligat sa o chem, ca daca nu vreau sa nu o mai chem, ca vrea sa petreaca si ea timp cu fetele(petrece mai mult decat cu mine), ca nu trebuie sa ne vedem asa des, si ca ea pune pe primul loc prietenele si familia, ca daca va fi sa ne despartim ele raman langa ea, si ca tine la mine foarte mult si daca nu ma cheama nu inseamna ca nu ii pasa. Eu nu stiu ce sa cred, ma rog si mai e si o chestie, una din prietenele ei nu e tocmai cuminte cum sa zic, isi inseala prietenul chestii de genu asta si mie teama sa nu o strice si pe ea, e chiar fata cuminte, cel putin asa o stiu eu. Voi ce spuneti, pune relatia pe locul 2, ce sfat mi-ati da?

4 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

E o fata desteapta love struck ca ce motiv sa fi tu pe primul loc? e prea buna pentru tine! mai bine puneti si tu prieteni pe loc 1 si acordai libertatea de-a sta cu prietenele ei(dupa cum a zis prietenele ei vor fi mereu alaturi de ea) tu daca o tot stresezi bati la cap desigur devi locu 2 laughing cerei scuze si fa ca ea! e mai matura cu mult peste tine love struck

| FireSenz212 explică (pentru Zabbyel):

Tu personal ce crezi, se merita sa tin la relatia asta? Adica ce crezi, ea tine la mine? Mi-a spus ca tine foarte mult la relatia noastra, ca a evoluat f mult si ca ar suferi enorm daca s-ar termina, si la scut timp mi-a spus ca ce ii strig eu ca numai eu o chem mereu, ca daca nu vreau sa nu o mai chem ca nu sunt obligat. Eu unul chiar am pus suflet in relatia asta si ma doare cand aud cuvinte de genu de mai sus. Si la faza ca isi pune prietenele pe primul loc, a mai zis ca de-a lungu timpului, baietii sau schimbat dar prietenele au ramas aceleasi, si familia. Okey, inteleg, dar mai e si vorba aia, daca contezi cu adevarat pentru cineva, aceea persoana isi va face mereu timp pentru tine. Si app cand ea iese cu mine, nu are nimic impotriva sa mai vina o prietena de a ei, cum am zis mai sus, nu prea des iesim doar noi 2, in schimb cand iese cu vreo prietena eu nu pot veni, ca au si ele de vorbit ca intre fetee etc. Daca de ex daca are de ales intre sa iasa cu mine sau cu o prietena de a ei(care sta in alta zona a orasului, alte baruri) alege sa se duca in zona ei si sa ma cheme si pe mine acolo si e mai deprte de mine, deci pe mine ma poate lasa, dar pe prietena ei nu! Asta ma deranejaza. Tu ce spui tine sau nu la relatie? Se merita sa mai pun suflet, sa contiuni?

| Zabbyel a răspuns (pentru FireSenz212):

Sar merita mai mult sa nu mai fi asa posesiv / gelos

| FireSenz212 explică:

Multumesc, o sa incerc. Alte sfaturi mai stie cineva,?