| claudytzu13 a întrebat:

Am si eu o intrebare destul de jenanta. Eu si prietena mea suntem impreuna de 5 luni, inca care nu am avut contact sexual reusit deoarece ea fiind virgina. Am incercat de 2 ori sa o facem dar fara succes. Acum problema este asta, de fiecare data cand incercam amandoi suntem excitati la maxim dar ea sta stana de piatra, lemn, etc. iar eu nu reusesc sa am o penetrare cu succes si de fiecare data cand incerc iar, imi pierd erectia pentru ca ma apuca toti "nervii' (si nu, nu am probleme de temperament) cand o vad si nu mai reusim nimic. Am incercat diferite pozitii, lubrifiant. De fiecare cand am incercat sa o facem ea mi-a repetat de atatea ori ca este pregatita si vrea sa o facem.

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

''Rabdare si tutun'' conform zicalei din popor. Ai avut macar o data rabdarea necesara de a intretine un preludiu suficient de lung, care la nevoie sa fie chiar si de 30 de minute sau mai mult daca este necesar? Si mai ales de a discuta cat mai tandru incat sa o implici si pe ea emotional pentru ca ea sa devina cat mai relaxata, deconectata si cooperanta? Incearca sa te relaxezi si tu inainte de a incerca din nou, incat sa fii linistit si deconectat pentru a nu ajunge din nou in situatia sa te : ''apuce toti ''nervii' (si nu, nu am probleme de temperament) cand o vad si nu mai reusim nimic.'' Cu rabdarea treci si marea, dara-mi-te o dezvirginare. big grin Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin modul ei de reacție se vede că ceva nu este clar și limpede în relația voastră. Să ai răbdare, și să vă mai clarificați unul cu altul.
S-ar putea că atitudinea ei de stană de piatră în acele momente să spună asta, nu te mai doresc, să te facă să renunți la ea. Așa că, clarifică asta verbal și apoi încearcă din nou.

| mihai69 a răspuns:

Cu atitudinea asta, nici n-o să reușești prea curând. Și dacă tot ai stârnit-o, riști să vină unul care chiar știe cum se face și o va „începe" el.winking

| Plato a răspuns:

Da' ce vrei, prietene, daca e virgina? Normal, ca nu e Alexis Texax, clar ca nu face mare lucru.
Ia, lasa tu nervii, ca daca esti tu maestru, fa-ti tu treaba si compenseaza.

| Raven a răspuns:

Trebuie să se implice și ea că doar nu e păpușă gonflabilă. E nevoie probabil și de un preludiu mai lung și de relaxare dar trebuie să participe și ea dacă tot se simte pregătită s-o facă. Poate că în realitate nu e chiar atât de dornică și o face doar de gura ta? Trebuie să discuți cu ea despre asta, nu rezolvi nimic enervându-te.

Răspuns utilizator avertizat