| Kataklysm a întrebat:

am si eu o intrebare, o sa para cam jenant, dar eu incerc sa spun...
un singur lucru va rog, nu va bateti joc.
decat sa spuneti ceva care sa nu aiba sens, va rog sa nu raspundeti la aceasta intrebare.
So, let's start it :
Deci acum am 13 ani( de fapt fac 13 in 24 august si trec a saptea big grin)
din clasa 1 pana in clasa 5 am fost cu o fata in clasa M.
dupa ce am trecut a sasea, clasa noastra s-a despartit., din cauza numarului mic de elevi.
dupa ce ne-am despartit, ea a venit odata la mine sa ma intrebe in ce clasa am intrat, si aia a fost tot(a fost pe la inceputul clasei a sasea.)
de atunci nici macar un salut pe strada, din cauza ca sunt fff timid big grin.
imi place foarte mult de ea, nu neaparat cum arata (bine si asta dar nu principalul motiv.)
imi place cum gandeste, nu e prea sociala, dar nici inchisa.
intrebarea e :
imi place foarte mult de ea si nu stiu cum sa fac sa-mi exprim sentimentele, fatade ea.
acum alte chestii:
relatie sociala:
ea : este o mica problema tot timpul, dar absolut tot timpul e cu cineva, niciodata nu e singura
mama pretenele, etc. mentionez ca am vazut-o doar cu doua fete., asa prietene.
eu:sincer sa fiu nu pot sa zic ca am relatie sociala prea dezvoltata, sar nici inchis. am ceva prieteni si inca ceva,, prieteni"., dar nu-i bag pe ei in aceasta problema pentru ca se rad de mine.

acum vine partea ce ma complexeaza pe mine :
aspectul fizic :
ea : blonda, inalta, nas(unpic mai mare, dar nu-mi pasa.) slabuta., ochi albastri, par lung, exact cum imi place mie.
eu : (mi-e cam rusine dar totusi ) : cel mai inalt baiat din clasa, sunt destul de dezvoltat: (asta e partea ce ma complexeaza pe mine: cele 74 de kg., insa nu arat de 74 arat de 65. ochi caprui, par mediu, saten,(nu stiu daca conteaza prea mult dar pot sa ridic si sa car 80 kg linistit 100 m) etc.
si cam atat ma complexeaza pe mine, v-am spus. kg in plus, ce o sa zica, ma accepta asa nu ma accepta.
asa si :
situatia financiara:
la ea nu e foarte dezvoltata, dar nici scazuta.
are exact ce are nevoie, si cateodata ceva in plus (e si normal)
in privinta asta sunt si eu exact la fel, singurul lucru dintre noi sunt hainele, eu nu prea imi iau ca ale ei, de oras, sau dinalea mai dragute.
eu imi iau mai multe traning-uri (daca am scris corect big grin )
asa deci cred ca v-am facut capul calendar laughing

va rog din suflet cine ma poate ajuta : va spuntoata povestea mai pe scurt :
eu si ea suntem doua persoane separate, asemanatoare, cu multe lucruri in comun.
imi e teama sa o intreb daca ar vrea sa fie prietena mea, din cauza ca nu stiu ce va raspunde din cauza grasimii.
deci TPU ce imi recomandati sa fac?
si alte chestii :
1.nu are telefon
nici calculator
2.cum sa ii cer prietenia, daca nu am vorbit cu ea de mai bine de 9 luni (p. s: ea e singura.)
3. ce ar trebui sa-i spun, adica cuvintele.
4. ce sa ii duc, ex: flori, ciocolata, un ursulet de plus etc (banii nu's o problema (momentan laughing ))
5.v-am spus mai sus ca nu o vad mai niciodata singura.
6. iarasi mentionez ca sunt practic dependent de bicicleta, adica daca nu ma dau cel putin 10 min pe zi plang.
7. daca nu accepta ce sa fac in continuare
8. daca accepta cum sa reactionez.
9. sa o scot undeva, daca da unde (adica inghetata suc (la film nu pot pentru ca e un oras defavorizat mic, si fara buget, uricani, valea jiului, mai precis petrosani.)

Stiu ca v-am facut capul caledar. si multumesc tuturor celor care au avut rabdare sa citeasca intrebarea, si imi cer scuze daca nu ati inteles.
Si scuze de toate greselile gramaticale dar sunt ff obosit.
Multumesc mult inca o data la toti si nu uitati de funda+vot.
mersi mult de tot.
Edit:
am uitat sa mentionez ca eu am 13 ani (adica fac pe 24 august, )
si ea sincer sa fiu nu prea stiu, dar din moment ce a fost in clasa cu mine, banuisc ca vreo 12.
Ms mult de tot.

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Wow cea mai lunga intrebare pe care am citit-olaughing pai in primul rand complexul tau. nu conteaza ca esti mai plinut daca ea te place nu conteaza
cum sa te bagi in vb cu ea pai ai putea sa o urmaresti intr-o zii si sa te duci la ea sa spui ahh tu esit aia de a fost cu mine in clasa blah blah blah si poti sa ii spui stii ca mi-a placut imi place de tine?big grin si atunci vine si raspunsu ei fiindca ori iti spune dupa expresia fetei ori iti spune direct pai si tu miai placut si inca imi plaki
si inca ceva niciodata sa ii spui unei fete din prima vr sa fii prietena mea fiindca ori o sa rada de tine ori se sperie de o sa te evite toata viata
asa ca mai bine ii spui frumos hai nu vr sa mergi intr-o zii cu mine la un suc sa mai povestim
nu trebuie sa reactionez exagerat adica ca diabia astept fiindca o sa zica ca esti disperat laughing
daca nu accepta convingeo daca nu pare de convins treci peste ca nu e interesata.si cam atat daca mai e ceva ce mia scapat spune-mi
nu trebuie sa ii duci nimic poate mai tarziu un telefon ca sa vb cu ealaughing
aaa si cand te duci la ea sa iei o pereche de blugi cas mai genu ei
daca mai e ceva ce imi scapa spune-mi :*:*

8 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Te duci la ea(nu conteaza daca e singura sau nu)si o intrebi ce a mai facut de cand s-a divizat clasa.Ce mai stie de ceilalti colegi.Lasi bicicleta acasa.Fii mai increzator in tine.Nu e vina ta ca nu ai unde s-o scoti. Daca orasul e asa cum e... Vorbeste calm,rar, calculat, putin.Las-o pe ea sa zica mai multe.Tu da impresia ca stii s-o asculti. Fetelor le place sa fie ascultate.Mai vorbim.

| alexanelly a răspuns:

Hmmmm, dificillaughing) ai putea sa iti faci curaj cand este cu prietenele ei si sa o intrebi ceva de scolala de ex.nu stiu ce profesor are sau ceva in genu, sa incerci sa conversezi cu ea ca nu cred ca ai alta varianta.Si apoi kg in plus nu sunt o problema atat timp cat ati fost prieteni.Ai putea sa fiti amici inainte a a fi prieteni, vezi cum reactioneaza daca ii place de tine.Si daca acceptaa sa fie prietena ta, ai putea sa o scoti la un suc, s-au sa va plimbati prin parc. Pupici

| Aasdfghj a răspuns:

Te duci frumos la ea si o bagi in seama "Buna.cmf?"chestii de genu.baga-te in seama cu ea nu mai fii asa timidhee hee si in legatura cu kg.asta nu mi se pare o problema.cine te iubeste, te iubeste asa cum estihappy si acum intrebarilelaughing
1.telefon fix trebuie sa aiba:p poti sa ii ceri nr dupa ce intri in vorba cu ea
2. ii ceri prietenia dupa ce cateva iesiri in oras...
3. ii spui ce simti si astepti sa vezi ce zicehappy
4. mai bine o scoti la un suc ceva decat sa ii cumperi flori acum.asta dupa ce o sa iesiti ca iubiti
5.asta nu e o problema asa marelaughing daca e cu cineva, o saluti si o rogi frumos sa vina putin sa ii zici ceva
6.si ce e cu asta?laughing
7. de ce crezi ca nu accepta?happy
8. sa fii fericitlaughing tu stii mai bine cum o sa reactionezilaughing vrei sa iti faci scenariu de acasa cum sa reactionezi?
9.la un suc si dupa in parc si acolo o poti lua si de manahee hee
sper ca te ajuta ce am scrisbig grin fundita?love struck

| DoctorulLove a răspuns:

Draga Dany, ai pute simplu mai intai sa aflii de la prietene ei ce flori prefera ea. Apoi o jucarie de plus ar fi potrivita dar ceva cu semnificatie pentru ea. Si ai putea sa aflii in ce banca sta si sa ii le lasi cu 5 min inainte sa vina ea in clasa, sau intr-o pauza, fara sa te vada, si sa te asiguri totusi ca este cineva in clasa care te cunoaste. apoi lasa sa treaca o zi si intreab-o daca i-a placut cadoul. si dupa puteti sa dezvoltati un subiect pentru varsta voastra.

| Andra1024 a răspuns:

Buna.Cam incurcata dar si interesanta povestea ta.Eu stau si ma gandesc ce fel va intelegeati voi doi cat timp ati fost in aceeasi clasa(1-5).Fata afacut un mic pas atata timp cat s-a interesat la tine in ce clasa ai picat.Nu te-ai gandit ca poate e si ea timida si astepta sa faci tu primul pas? De obicei asa fac baietii. Spui ca intotdeaunae insotita de cineva.Bun.Atunci cand vezi ca este cu prietenele ei invit-o la un suc si spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea.Cat despre fizic pot sa iti zic, ca conteaza si el dar si caracterul.Acum depinde de ea pe ce pune accent pe fizic sau pe caracter.Nu fii complexat.Nu toata lumea e la fel.Cine te place te place asa cum esti.Nici hainele nu conteaza foarte mult.Fiecare se imbraca in ce ii sta bine si in primul rand in ce se simte comod.1.Telefon eu cred ca are.In ziua de azi orice ''boschetar''are telefon.Ai zis ca are o situatie financiara buna deci trebuie saaiba telefon si chiar si calculator.(Cere-i numarul de telefon sau adresa de mail).2. Explica-i ca tu esti o fire mai timida si ca nu ai stiut cum sa te apropii de ea mai ales ca mereu e insotita de cineva.3.Vei vedea ca atunci cand vei fii langa ea vei stii ce sa ii spui. Daca nu scrie un text si invata-l pe de rost.4.Eu zic ca un buchet de flori(florile ei preferate) si o cutie de praline(tot cele preferate)i-ar placea.5.Cand e cu cele 2 prietene roag-o frumos sa vina cu tine la un suc si spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea. Daruieste-i florile si pralinele.6.Fiecare cu viciul lui.7.Insista pana va accepta.Dca nu accepta deloc inseamna ca nu te place.8.Zambeste-i si fii gentelman cu ea, vorbeste-i frumos si nu iti pierde increderea.9.Prima intalnire poti sa o duci la o cofetarie i-ai un suc o prajitura intreab-o ce vrea asezati-va la masa si incearca sa ii spui ca o placi foarte mult si ca regreti ca ii spui asta dupa atata timp dar nu te ascunde de ea si fii sincer si spune-i ca esti timid.Succes!

| Gabytzuu001 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu fii timid. Daca te duci si te cam. balbai e clar ca n-ai sanse.
In al 2-lea rand. te duci frumos la ea, ii spun cam asa:Buna Anna ( exemplu) ce mai faci? Nu am mai vorbit de mult. cum o mai duci?
etc. restul vine de la site laughing daca vine. la emotiile tale nu credlaughing

| gyxy73 a răspuns:

An viata este mai usor sa vezi asa ceva decat sa treci prin asa ceva. Am sa_ti raspud cu o amintire. AVEAM 15 ANI imi placea o fata ffff mult existau n diferente dar si scriu iar DAR antro zi "mi_am luat inma an dinti" si am pus marea intrebare VREI SA FIM PIETENI ce crezi, a acceptat? Normal ca da.MORALA DACA NU AI CURAJ SA LUPITI pierzi si ramai cu intrebarea Daca o faceam oare ar fi fost altfel? daca te refuza ai o scapare poti spune prieteni adica amici. Fruntea sus la varta ta prietenia este un fapt schimbat-or. Dezamagirile nu lasa urme adanci.

| mason a răspuns:

happy Dragut. Asta este varsta cea mai splendida. Varsta la care se infiripa dragostea, sentimentele. Pai, cum sa iti spun, este un pic cam complicat daca nu simti singur ceea ce trebuie sa faci. Adica, fiecare om are dorintele, placerile, framantarile si momentele lui. De regula, daca ai noroc sa reactionezi la timp si intocmai cu ceea ce ea isi doreste, lucrurile se leaga de la sine. Daca nu, atunci trebuie sa cauti, sa o cunosti. Fiecare fata are un fat-frumos. Trebuie doar sa te transformi in acel fat-frumos, daca nu esti tu acela. Daca zici ca a venit si te-a intrebat la ce clasa esti, inseamna ca exista un interes pentru tine. De regula, la varsta asta, fetelor le plac eroii. Adica sa iesi in evidenta, nu foarte tare sau nu violent, dar este bine sa se vorbeasca despre tine cam in toata scoala ca de un erou pozitiv (mai ales ca fizicul te avantajeaza). Incearca sa te imbraci curat si elegant, in asa fel in cat sa fii admirat de cat mai multe fete. Sa le vorbesti frumos si stilat si intotdeauna sa sari in apararea lor, dar fara sa faci exces de zel. Sa iesi cu cate-o fata, daca te invita, chiar daca nu este o fata care iti place neaparat. Faptul ca un tip vazut bine in scoala iese cu o fata, da bine in ochii celorlalte fete. Nu refuza cererea nici unei fete, asta te va vindeca de timiditate si iti va da incredere in tine si iti vei forma experienta, experienta ce te va ajuta sa cunosti femeia. Nu uita: Femeilor le plac barbatii. Adica, nu se simt atrase de baietanii timizi si prostuti. (Pt ca orice am vrea sa credem, femeia este femeie inca de mica, simte, si se poarta, are pretentii si dorinte ca o femeie). Succes!