| Faraonu211 a întrebat:

am si eu o mare problema, tot am o fata disperata care ma tot suna cu privat tot timpul si cand spun asta chiar si noaptea pe la 3-4, si nu vrea sa spuna cine e.
Ba chiar mai mult a dat numarul meu si la alti si ma suna tot timpul indivizi pe care nu ii cunosc, si nu doresc sa imi schimb numarul pentru ca am foarte multi prieteni care imi cunosc numarul.
Intr-o zi m-a sunat din greseala cu numar, si m-am decis sa ii raspund cu aceeasi moneda, si daca puteti sa ma "ajutati" daca vreti sa intelegeti la ce ma refer uitati numarul; 0784065626.
Nu stiu la cine as putea apela, decat la cea mai mare comunitate din Romania si anume : TPU happy
Sper sa nu ma intelegeti gresit.

Răspuns Câştigător
| BadResonance a răspuns:

In primul rand intreaba-ti toti prietenii despre numar, poate il cunosc. Daca nu stiu numarul, asociaza vocea disperatei aleia cu vocile fetelor pe care le cunosti. Dca nu merge asta atunci amenint-o cu ceva. Am patit-o si eu cu un handicapatlaughing))): Am facut si eu asa si am aflat cine eralaughing i-am tras o spovedanie buna apoi m-a enervat atata de tare ca aproape era sa-i sparg dintii:rolling on the floor:

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Prin ce spui acum te comporti exact ca ea...nu te astepta sa fim toti la fel de tampiti.ce tie nu iti lace altuia nu ii face.

| Azµre a răspuns:

Schimbă numărul, nu ai ce face.

| Oana92 a răspuns:

Eu iti sugerez sa ii trimiti mesaj sa te lase in pace, nu rezolvi nimic daca dai numarul ei mai departe, indivizii aia tot nu te vor lasa in pace. Daca insista mergi la politie, sau seteaza telefonul sa ii dea mereu ton ocupat.Cred ca si cei de la compania de telefonie de unde ai cartela pot bloca un anumit numar.

Răspuns utilizator avertizat
| KinderBeeeib a răspuns:

Pai te poti duce la politie sa o reclamezi si o sa afle cine e si ii da o amendawinking. Sau poti sa o suni si sa ii zici ca daca te mai suna odata o reclamezi la politie si sigur nu te va mai suna.

Daca nu merge ai putea sa aflii singur cine este.Intreaba prietenii tai daca fac asta si spune-le ca e o gluma foarte proasta iar daca niciunul nu e vinovat te-ai putea gandi cine are numarul tau (din dusmani). Funda?

| marie180397 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Reclamezi da!
reclami, greu cu romana...

| KinderBeeeib a răspuns:

Daca tot vreti sa stiti am scris corect dar cei care corecteaza intrebarile\raspunsurile au corectat si raspunsul meu asa ca nu va mai bagati curul.

| LittleLuciane a răspuns:

Suni la cei din reteaua ta si le zici sa iti puna nr pe ocupat cand te suna (adica ea cand va suna ii va da ocupat fara ca sa sune) sau mai bine mergi la politie faci declaratie si va afla nr de tel la cea care te suna si ii va da si o amenda.Si nu e nevoie sa iti schimbi nr pentru unii care te sunawinking