| UnSimpluOm99 a întrebat:

happy am si eu o problema cu o fata. Imi place foarte mult de ea, am vorbit pe facebook si am iesit de 3 ori in oras. Toate bune si frumoase, se vede ca si ea ma place, ne am sarutat etc
Fara sa stiu, ea se despartise de prietenul ei cu o saptamana inainte ( au fost 1 an impreuna ) dupa 5 zile a inceput sa devina mai rece, am simtit asta si seara trecuta am primit un mesaj frumos care da de inteles ca s-a terminat, nu poate sa renunte la fostul ei, a ramas cu o impresie foarte buna despre mine si atat. Stiu ca trebuie sa las lucrurile asa, dar nu cedez asa usor.
Cu ce ma sfatuiti? Vreau sa o recastig! Dau funda

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Știi că trebuie să lași lucrurile așa, deci lasă-le așa.
Nu e nimic mai patetic decât cineva care își amintește că are sentimente pentru fostul în mijlocul relației cu tine.
Orice ai vrea să faci, momentan trebuie să-i dai spațiu. Ar fi ușor să-i demonstrezi că ești mai bun ca tipul cu care a fost și s-o faci să te placă mai mult ca pe el, dar trebuie s-o faci fără să te implici prea mult, pentru că mereu va fi o posibilitate ca ei 2 să se împace iar tu să rămâi pe dinafară.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Sau poate o puneți de un menaje a trois.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic nu te poate impiedica/opri sa incerci sa o recastigi. Deci vei fi nevoit sa iti pui la bataie toate metodele cunoscute de tine, necesare pentru a cuceri inima unei fete. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu te poti pune cu o dependenta atat de usor.Ea este dependenta de el si tu nu ai fost indeajuns de bun sa i`o scoti din cap.Asta e, acum nu mai are rost pentru ca daca revine iar la tine iar apoi el o cauta iar, se va repeta situatia.Cauta`ti alta.

| FanulMeu a răspuns:

Cel mai bine insista, poate fata sa sepriat si totusi sa inceapa o relatie dupa 5 zile de la ultima e puin cam devreme...
Incearca sa vorbesti cu ea despre asta s-ar putea ca si prietenul ei sa o fi amenintat sau sa ceara in continuare " mai da-mi o sansa "