| FizZAleX a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste, am o prietena pe care o plac f mult si nu stiu cum sa ii spun. Problema este ca ea ma cinsidera un frate si nu stiu cum sa ii zic. Nu are iubit cam de 3luni. Va rog ajutatima cu un sfat chiar tin mult la ea si nu vreau sa o dau in bara.

Răspuns Câştigător
| AlexandraMR11 a răspuns:

E foarte dificila situatia. Spune-i ca vrei sa ii zici ceva important si sa te asculte cu atentie, dar sa ii spui ca nu vrei sa o faci sa se distanteze de tine in caz ca nu simte la fel, pentru ca e foarte importanta pentru tine. Dupa ce ii faci introducerea (ceva in genul asta) ii spui ca de ceva timp ai inceput sa simti ceva pentru ea si ca o placi. Ii spui exact ce simti. Nu stiu cat te ajuta sfatul meu (nu-s prea buna la dat sfaturi)..Bafta! happy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi indiferenta cu ea, daca te place te va baga in seama daca nu astea, cine tea pus sa ai prietene, ea te tine pe post de catelus

| RedBull9988 a răspuns:

Iti spun, ca daca te considera ca un frate, nu mai ai sanse prea mari cu ea, asta este adevarul, tu trebuia sa ii arati intr-un fel ca o placi, daca te-ai comportat ca un prieten cu ea si nu ti-ai facut intentiile cunoscute, asta ai ajuns, un prieten.