| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă.
La sfârșitul anului trecut m-am mutat cu iubita mea. Amândoi suntem la facultate, eu am 21, ea 22.
Problema e că am început să mă cam frustrez din cauza sexului. Nu sunt vreun pervers disperat dar ea nu vrea să facem nimic. Eu pot să-i fac ei oral, să o masturbez, etc. dar ea mie nimic. Nici măcar un handjob. Recunosc că nu sunt cel mai genial în pat, am avut o perioadă în care ejaculam repede sau nu puteam menține o erecție din cauza stresului, dar nici cel mai prost nu sunt și mă frustrează că mereu când vrea să "fim mai intimi", ea mă lasă să o satisfac oricum fără penetrare numai nu iar eu după trebuie să mă satisfac singur. Am început să mă gândesc că poate are pe altul care o satisface.

Țin să menționez că mereu când facem chestii fără perdea, că sex nu se poate numi, e inițiativa ei, deci, nu merge scuza cu oboseala.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi și ei i-ai spus? poate nici nu realizează că simți asta. Spune-i chestiile astea și întreab-o ce o nemulțumește de nu vrea să faceți mai mult sau de ce măcar nu-ți întoarce favoru

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca problema asta are rezolvare, numai daca o discutati deschis, voi doi.
Spune-i asa cum ne-ai spus si noua aici si roag-o sa gasiti o rezolvare care sa multumeasca ambele parti, fiindca relatia asta nu poate functiona altfel.
Daca te iubeste, va fi intelegatoare si va veni cu popuneri seioase, de cum sa va imbunatatiti viata sexuala si amandoi sa fiti satisfacuti.
Daca nu te iuesbte si nu-i mai pasa de tine, pentru ca are pe altcinva sau este plictisita de relatia cu tine, va refuza sa vorbeasca, aratandu-ti ca nu-i pasa.
In functie de cum se comporta si raspunde la problema ridicata, poti decide singur, daca merita sa mai fiti in aceasta relatie sau nu.

| mihai69 a răspuns:

Eu cred că-i place sexul, dar nu e mulțumită de tine și pur și simplu se rezumă la propria satisfacere. Știu, e cam greu să auzi chestia asta, dar mă tem că așa stau lucrurile.
În locul tău, ar trebui să refuzi la rândul tău să mai fii doar jucăria ei sexuală. Dacă vrea să-și ciufulească bărzoiul fără alte obligații, să-și cumpere un vibrator!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oh, aceste momente se mai intampla, priveste-le ca niste momente care o sa va ajute sa treceti si sa va dezvoltati mai departe asa cum trebuie ^_^.

Acum referitor la solutie. In primul rand, trebuie sa vorbesti cu ea, neaparat. Orice iti vine in minte, ia o pauza de la ce faceai si vorbeste cu ea serios despre treaba asta. Nu trebuie sa tii in tine, este normal sa te intrebi asta si este normal ca ea sa iti raspunda. Deci te asigur 100% asta o sa duca la o rezolvare, chiar daca nu este rezolvarea la care te astepti, tot o rezolvare este.

Nu trebuie sa te gandesti la altul, daca te-ai mutat cu ea probabil ca nu este cazul de asa ceva. Legat de partea sexuala, poate face asa din diverse motive... care tin si de tine. Igiena este foarte importanta, asigura-te ca esti mereu curat si pe "gustul" ei cum s-ar zice. Este frustrant atunci cand tu ii faci asta ei, iar ea tie nu. Dar dupa ar fi trebuit sa vorbesti cu ea despre asta, nu lasa lucrurile asa.

Deci o serie de intrebari care ar putea fi puse ar fi: Ce parere are ea despre asta? Cum vede ea sexul dintre voi doi? Ce simte cand faceti asta? Cand simte ca vrea sa faca asta? Cand s-ar simtii ea in largul ei pentru a face asta? Cand si de ce se gandeste la asta?
Ce ai vrea sa faci tu pentru a putea face asta? Plus altele care iti vin pe moment.

Este iubita ta zau asa, stati impreuna, nu lasa lucrurile nerezolvate. Pentru ca asa... nu ajungeti nicaieri, la acea relatie ideala care ti-ar placea sa o ai. Vorbeste cu ea, daca nu cu ea... atunci cu cine?

Nu este o solutie sa fii tu intr-un anumit fel cum iti spunem si sa mergi pe presupuneri, ea trebuie sa iti zica asta, este dreptul tau.

Multa bafta iti doresc si multa intelegere! ^_^ Si nu uita, nu lasa lucrurile nerezolvate.

| Freya1 a răspuns:

Clar ca nu e ok,dar trebuie sa vorbesti cu ea chestiile astea.
Eu nu stiu cum sunteti uni din voi asa de reținuți în problemele de cuplu,ca mie una imi sare tandara una doua si spun pe fata tot ce vreau si ce nu vreau.
Spune-i si tu ei într-o zi ca nu e ok ce face,ca tu nu poti sa te l. abaresti cand ai femeie pentru ca nu iti da...Să realizeze si ea ca ai si tu nevoi, ca esti om.
Eu habar nu am cu e sa fi asa intr-o relatie,mai ales ca noi ca femei nu avem neapărat nevoie de orgasm atat de des, Sau la fiecare partidă.Iar daca te culci cu el nu ti-o muta de acolo, doar e barbatut-o, Esti fericita si mulțumită daca se simte bine.Dar asta ori urăște bărbați, ori isi bate joc de tine.
Si probleme sa ai, încerci să ajuți sa se remedieze nu te comporti asa.

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu ea de ce are asemenea momente de refuz a sexului prin penetrare.

| Sofer a răspuns:

În afara de astea. Sex nu faceți? Nu ii mai face niciun oral și masturbare. Așteaptă sa vezi dacă îți cere ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Motivele pot fi multe, poate te înșeală sau poate pur si simplu nu e pregătită sa faca asta, iar daca nu e nici lucrul ăsta, atunci poate ca nu esti suficient dr atractiv pentru ea.

Oricare ar fi motivul e firesc să ti-l spuna si e absurd sa nu o faca.

Fii direct si spune-i ca vrei sa stii daca mai continuati o relație sau nu, daca insemni cu adevărat ceva sau puneti punct relației.

Succes!

| Dana2103 a răspuns:

Nu i mai face nici tu nimic. Sa se duca la altul. Pai ce, esti sclavul ei sexual? Sa nu primesti nimic dupa?