| Tenda4523 a întrebat:

Salut TPU. Am și eu o rugăminte dacă mă puteți ajuta în legătură cu o întâmplare.
La școală, stau liniștit în bancă și vine o colegă. Poartă o fustă scurtă, în fine nu mă interesează. După își scapă un pix în fața băncii mele, se apleacă și îl ridică. Nu bag de seamă și continui să învăț la biologie. După 2 minute își mai scapă pixul. Se ridică îl ia și dupa alte 5 minute îl scapă din nou. Mi se pare un lucru făcut intenționat pe lângă ca ea a mai încercat să se dea la mine. Nu pot să mint, este frumoasă, însă chiar nu sunt interesat de acest lucru. Eu am venit la școala să învăț, nu să îmi fac relații...
Cum o pot opri din a face asta?
Scuzați categoria.

Răspuns Câştigător
| AndreeaWTS a răspuns:

De ce să o oprești? Las-o în pace. N-o băga în semă. Nu-i da atenție.
La un moment dat o să-și dea seama că e penibilă și o să înceteze.
Dacă reacționezi, indiferent la ce mod și îi dai atenție, ai pierdut. Va avea motiv să te agreseze în continuare.

9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ești un pariu al clasei. Elevii te-au văzut cuminte și au făcut un pariu că cea mai excentrică fată din clasă îți va suci mințile.
Nu evita de a deschide gura. Vorbește frumos, nu porcos și explică-i fetei că este frumoasă, dar tu doar vrei să înveți. Fi blând, vorbește frumos, altfel poți fi victima unui "bulling".
În caz de insistențe nemăsurate, mergeți și discutați cu diriginta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce fantezii ai, mai baiete rolling on the floor
Poti sa nu te mai uiti dupa ea si ai rezolvat problema.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i să își lege pixul de gât laughing

| AliGab a răspuns:

O ignori sau ii spui in fata ca nu te intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 3 ori la rand sa isi scape pixul?
Daca il scapa si a4a oara, uita-te la ea si spune-i "vezi fă ca ti se vad chilotii"

| AndreeaWTS a răspuns:

Răspuns pentru ceilalți care au mai scris :
Nu merită să-ți pierzi vremea cu orice jartea.
Decât dacă ești al dracu' de disperat.

| rapandula a răspuns:

Nu pot sa inteleg cum cei care isi doresc sa corupa colegele in veceuri n-au aceasta experienta si o ai tu care nu-ti sta gandul nici macar la vreo fantezie. Unii aveti prea mult noroc si va bagati ceva in ea de treaba...

| FantasyBoy a răspuns:

Peste vreo 20 de ani iti vei da pumni in cap... poti sa inveti perfect, si sa ai si o relatie in acelasi timp.

| str1tz123 a răspuns:

Ridica i tu pixu sau o sa ti l ridice ea tie