| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a VI-a si imi place mult de colega mea de banca, care din intamplare este si fata profesoarei de biologie, cu care ma inteleg bine (sunt olimpic pe judet la biologie). Problema este ca o ajut de o saptamana sa stalkereasca un baiat de a opta. Mi-a spus ca nu il place asa de mult, si ca il urmarim doar de distractie si ca nu se vede iubita lui sau ceva... Vorbim mult pe watsapp. Si ma tachineaza uneori si imi mai face semne pe caiet cu pixul si pe mana cu unghiile. Mai stam uneori pe o banca si vorbim doar ca sa vorbim si sa mai stam impreuna. Ce sa fac? Si nu vreau raspunsuri gen "Fi tu insuti! Spune-i ce simti!"

Răspuns Câştigător
| BlackX0 a răspuns:

Ba ce sa zic. Sunt a 9-a, sunt fata si chestile pe care le face ea parca striga "te plac". Vorbesc serios. Stiu pentru ca si eu faceam asa cand imi placea de un baiat. XD Eu zic sa-i zici fetei cand o prinzi intr-un moment mai tacut si cand sunteti singuri. Nu merge pe varianta mesaje, va crede ca ti-e frica. Spune-i in fata ca sa-i poti observa reactiile.Nu-i cere imediat un raspuns, va gandi ca esti disperat si bineinteles nu ne dorim asta. Inainte sa-i marturisesti arata-i semne mai evidente ca si tu o placi ca sa se acomodeze cu ideea.Succes cavalerule laughing).

| IonelPatraulea a răspuns (pentru BlackX0):

Merci!

| IonelPatraulea a răspuns (pentru BlackX0):

Ce semne ca o plac i-as putea arata?

| IonelPatraulea a răspuns (pentru BlackX0):

Cum as putea sa ii arat ca o plac?

| BlackX0 a răspuns (pentru IonelPatraulea):

Pai incerca sa te inspiri putin de la ea. Cand vorbiti incearca sa stai mai aproape de ea si acum na mai canta-i si tu putin in struna (fetelor le place de ce sa mint XD). Cand va mai plimbati pe undeva si vrei sa o duci intr-un anumit loc, pe ultima suta de metri ia-o usor de mana (daca ti-e rusine poti sa o iei de incheietura si sa grabesti putin pasul sa para jucaus), cauta subiecte comune si vorbiti in special despre alea ca sa-i dai de inteles ca aveti cam aceleasi pasiuni astel veti avea o relatie mai comoda decat stiind ca nu va plac aceleasi chestii. Uita-te mai des in ochii ei si cand faceti contact vizual zambeste-i. Incearca sa faci in asa fel incat sa o atingi mai des ca sa va obisnuiti unul cu celalalt (da ai grija unde o atingi XD, nu fii vulgar sa-i bagi mana in bluza), fii mai protectiv fata de ea, incearca sa o ajuti cat mai des. Ar fi bine totusi sa nu o urmaresti peste tot unde se duce chiar daca tentatia e maaree, bineinteles daca ea iti cere sa mergi cu ea duuu-te si nu te uita inapoi XD.

| IonelPatraulea a răspuns (pentru BlackX0):

Cum sa îi cant in struna? Ce sa îi zic?

6 răspunsuri:
| Snitzel1234 a răspuns:

Ai putea sa o chemi in oras dar sa ii zici ca trebuie sa cauti nu stiu ce(eu iti recomand un magazin care ii place ei, cu lucruri care ii plac) si dupa sa ii spui ca nu ai gasit nimic si o intrebi daca vreau sa se mai uite ca sa ii iei ceva dupa camd te duci in parc cu ea si stati pe o banca, stai mai aproapre de ea.
Si cand se simte naspa consoleaz-o. Din cate stiu eu, o sa-si aduca aminte ca ai ajutat-o in momentele grele si cand te apropii destul de mult de ea si da semne ca te place(se uita la tine mult, se joaca cu parul tau, incearca mereu sa stea cat mai aproape de tine etc) spune-i ce simti(mai usor r fi sa ii zici asta pe WhatsApp si sa ii zici ceva gen: '' Esti o fata foarte frumoasa, desteapta si amuzanta