| AGuyOnTheInternet a întrebat:

Salut,TPU!
As avea nevoie de ajutor cu vreo cateva lucruri, rog seriozitate.Pentru inceput de cateva saptamani ma macina gandul ca nu ma mai simt confortabil ca baiat, nu ma mai simt in pielea mea.As vrea sa imi schimb sexul si as avea cateva intrebari:
-cat costa operatia de schimbare a sexului?
-o operatie estetica faciala este necesara?
-solutie pentru marirea sanilor?
-cat timp dureaza intregul proces?
P.s cum am scris si mai sus rog seriozitate, intrebarea este una serioasa.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

60.000€ sa transformi puta in pasare. Schimbul de sex mai mult de atat

| RoCkKiD a răspuns:

1. Costul operatiei in sine e in jur de $15.000-$20.000, dar aici intra doar schimbarea de sex. Daca vrei sa iti mai faci modificari la maxilar, nas etc poate sa mai creasca. Oricum asta o sa o faci la final dupa tratamentul hormonal.

2. Depinde de trasaturile tale naturale si de cat de mult iti doresti sa te schimbi, acolo costurile depind strict de preferintele tale dar poate ajunge spre $50.000 in cazurile cu transformari complete.

3. Sanii vor creste singuri de la tratamentul hormonal. Tot acesti hormoni iti for lati putin bazinul iar grasima acumulata se va distribui dupa in tipar tipic fminin nu masculin.

4. Durata tranzitiei e greu de prezis pentru ca depinde cum va reactiona corpul tau. In unele cazuri poate fi doi ani..in altele 5 ani.

Eu iti sugerez sa iti legatura cu cei de la ACCEPT http://www.acceptromania.ro/ sau MozaiQ https://mozaiqlgbt.ro/. Cred ca ei te pot ajuta cu informatii mai exacte ca sa afli exact ce trebuie sa faci.

Spor.

| Sofer a răspuns:

E o operatie foarte costisitoare. Si eu ma simt neconfortabil uneori si sub constientul meu ma gandesc ca ar fi fost bine daca eram fata. Dar daca Dumnezeu m-a facut baiat incerc sa ma descurc in rolul care il am in viata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti sănătos de vrei să faci asta? Dumnezeu te-a creat și ar fi bine să-i mulțumești că esti sănătos și că te-a făcut asa cum esti acum.

Uite o un băiat care s-a schimbat în femeie și este româncă, a făcut operație de** și a făcut și video, etc Îl chema Darius Bulzan și acum o cheamă Daria Bulzan.
https://www.youtube.com/user/DiesselSSS