| Fcsb_Geo_1998 a întrebat:

as dori sa primesc un răspuns cat mai repede deoarece sunt disperat. As dori sa stiu si eu ce efecte secundare are pastila de a doua zi, Escapelle si daca a ramas însărcinată sau nu, partenera mea având varsta de 15 ani. Tin sa mentionez ca acesteia nu i-a mai venit ciclul de 2-3 luni si data in care s-a intamplat sa întreținem relatii sexuale a fost pe 1 ianuarie. Ofer fundă.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Efectele secundare, ale pastilei Escapelle sunt de natura hormonala si se manifesta prin dereglarea deosebit de intense a ciclului menstrual care devine imprevizibil cu sangerari pornite din senin la termene scurte, menstruatii atipice sau cu intarzieri foarte mari uneori chiar si de luni de zile. Dereglari care sunt diferite de la o luna la alta si pot sa se manifeste uneori chiar si un an de zile. Fiindca de la ultimul contact sexual au trecul mai mult de 21 de zile, in acest moment se poate face un test de sarcina pe baza urinei indiferent de ora colectarii urinei, fiindca rezultatul obtinut va fi 100% garantat ca este valid, valabil si corect. Multa sanatate!