| cristinabya a întrebat:

SAlut TPU! As vrea si eu povestea primei voastre iubiri, primele sentimente pe care le-ati avut, lucrurile pe le-ati experimentat alaturi de persoana iubita, primul sarut etc. Dau fundita pentru cel mai frumos raspuns!

Răspuns Câştigător
| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Pai eu ceva unic la prima iubire pentru ca acel baiat te invata lucruri noi,cu el iesi prima oara ca pereche, el te invata sa saruti, sa te tii de mana, el face multe, dar in acelasi timp esti (ca fata) naiva pentru ca nu stii cum sa il faci sa te doreasca si accepti ce iti propune si cam faci cum vrea el.Dar conteaza sentimentele la urma urmei si ceea ce simti. Sfatul meu e sa nu cedezi usor si sa traiesti fiecare moment cu el si sa fie ceva frumos pentru ca o sa iti ramana o amintire puternica in gand si o sa et gandesti destul de des la el si la faptele pe care le-ai facut
Primul sarut...hm..eram pe o banca cu un tip, era o atractie intr noi si statea u capu pe umarul lui si ma sarutat.Si eu am cautat chestii pe net ca si tine, dar teoria si practica sunt doua lucruri diferite big grin laughing

6 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Raspund cu mare drag la intrebarea ta! Chiar daca asta inseamna sa iti povestesc din viata mea ( profit de anonimat).
Primele sentimente le aveam de pe la 14 ani, cand sufeream de iubiri neimpartasite, pff, tin minte si acum ca vorbeam cu acel baiat despre mine, dar de pe un id fals, ma dadeam alta persoana, el mie imi spusese ca sunt draguta, dar pe contul fals spuse ca a mintit, aparusem la tv atunci, cu examenele acelea nationale, si el ma critica, nu ii placea de mine, si pana la urma m-am **** pe mine si i'am spus adevarul apoi nici nu m'a mai bagat in seama, intrasem in depresie slabisem mult dar dupa m-am indragostit de colegul de banca din clasa a 9'a. Dupa doar 4 saptamani de cand ne'am vazut si ne'am cunoscut pentru prima oara, ne'am combinat, dar alta sta treaba, era undeva prin octombrie, el vorbea cu o alta fata de la noi din clasa, care avea prieten ( stateau impreuna de la 13 ani ) in strainatate, si el imi zicea de relatia cu ea ( inainte sa fie cu mine cu vreo saptamana ) dar a renuntat la ea cand si'a dat seama ca iuitu aleia il poate bate daca afla, apoi a fost cu alta de la alta clasa, si cu mine in cele din urma a fost cand i'am spus eu ca il iubesc ( nu o faceam, dar la varsta aia nu realizam ) si el mi-a spus exact asa : " mh nu stiu si eu te iubesc 50% pe tine si 50% pe fata din cealalta clasa, sa vad ce iese cu ea si dupa daca nu e nimic o sa fiu cu tine ", dupa 3 zile ne'am combinat, desi a fost si cu aia, se pupau la scoala, ehhe, apoi eu am stat cu el vre 2 luni, primul sarut a fost cand am ramas singuri in clasa el a stins lunima si m'a impins spre o banca unde m'a sarutat, si eu am plans pana am ajuns acasa, si acasa, pentru ca ma gandeam ca am stricat o relatie ca sunt o tarfa ( cand am avut primul sarut el era cu fata din cealalta clasa ), apoi nu am mai fost cu el pentru ca mi-a cerut sa facem sex dupa o saptamana, dar na noi am rezistat 2 luni, adevaratul motiv a fost ca m'a lovit ( mi-a dat cu pumnii in spate pentru ca ii aruncasem pixul in fata clasei, nimeni din clasa nu stia ca suntem impreuna, desi banuiau cand ne'am imnutat in banca ) in fine aici partea amuzanta vine ca dupa mine, 3 ani la rand el nu a mai fost cu nici o fata pentru ca ma iubea pe mine, acum dupa 4 ani e mare machho man si el, dar tot nu mai poate sa iubeasca, ca ma iubeste pe mine! De la 14 ani de cand el a fost primul prieten am stat solo pana la 16 ani, deja ma gandeam ca sunt urata ca nu o sa ma placa nimeni ca o sa raman singura, dar am cunoscut un vecin! ( prietenul actual, il voi numi R ), deci de la 16 ani vorbeam cu el, de toate, de netoate, mereu pe facebook, la telefon dar cand eram face to face( desi ne declaram indragostiti pe facebook) nici nu aveam curaj sa ne uitam unu la altu, bineinteles seri de plansete pentru ca ii cerusem EU prietenia lui si el ma refuzase ( afland ulterior ca vroia sa fie cu mine, dar vroia sa se lase greu ), ceruti, caderi nervoase, dar primul sarut cu R a fost cand doi veri de'ai mei si preiteni de'ai lui, stiind situatia, si jucandu'ne poker pe porunci m'a pus sa il pup, si eu de emotii de toate l'am pupat pe coltu gurii si juma de barbie, apoi tot asa au urmat sarututi la porunci, in fine toate bune si frumoase, dar la primul sarut cu el ( care a venit din inima nu din porunca) efectiv am cazut jos, aveam fluturi in stomac, temperatura ridicata, doream aatat de mult sarutul ala, cand ii simteam mirosul muream( inca il adorr). Dar desi s-a lasat greu, am tras de el, si am facut'o cu el pe la 17 ani si 2 luni ( inca nu imi ceruse oficial prietenia) au urmat doua seri in care am incercat sa o facem, fiind virgini, am stat eu ca fata deasupra, si m-a durut, dar nu uit cum statea bou cu mainile la ceafa si ridica usor din cur spunand ca ii place sa fie dominat ( de fapt nu stia sa mi-o traga ), eu dupa 5 minute deja eram moarta in a doua seara, (in prima renuntand din cauza dureri), pentru ca doar eu ma miscam, toate bune si frumoase, si dupa ce am facut'o eu revoltata ca inca nu imi cere prietenia nu l'am mai bagat in seama, apoi R a devenit un catelus, venea la mine ingrijorat daca ma simt bine, daca ma mai doare, cu promisiuni ca nu se mai atinge de mine, ca sa il iert daca a gresit cu ceva, hihihi! Ca mai apoi prin aprilie 2014 sa imi sara mie draci ca nu ma cere si el asa cu o fata de copil " eu credeam ca e de la sine inteles ca suntem impreuna de cand au inceput gesturile adica din 1 iunie 2013, eu te'am iubit de la inceput, nu credeam ca mai are rost sa te cer" pff imi venea sa il omor! In prezent toate bune si frumoase, aflu ca ii place sa domine de cand stie cu ce se mananca sex'ul laughing. Toate emotiile astea nu stiu cum pot sa le scriu mai bine, am scris haotic, amsarit de la un lucru la altu, probabil si greseli de ortografie, hihi! Dar imi iubesc atat de mult amintirile! Ca si prima oara cand prostutul s-a apucat sa'mi faca sex oral pentru ca nu aveam chef de el! m'a muscat de unde nu trebuia, si e asa de nepriceput, bine ca nu il las sa faca asa ceva ( ca apoi pe mine ma pupa laughing ). hihi

| Giulia97Anna a răspuns:

Prima mea iubire fost un esec total! Sincer mai bine ramaneam singura pana imi intalneam ädevarata iubire". Iubirea mea adevarata o consider prima si singura.Ce e dragut este ca tatii nostri au fost in aceeasi clasa la liceu.Cand am fost sarutata prima data (de prima iubire) nu am simtit nimic special.Dar cand m-a sarutat iubirea adevarata, am simtit cum mii de flutusari imi invadeaza stomacul

| MskDesign a răspuns:

Vrei sa iti scriem romane de dragoste sau ce? Cred ca ceri prea mult.

| cristinabya explică (pentru MskDesign):

Doamnee fereste rolling on the floor nu suport persoanele astea ca tine. In primul rand daca te deranja intrebarea asta nu raspundeai la ea si in al doilea rand nu am cerut un roman de dragoste happy O mica poveste. PRIMA IUBIRE, first kiss. Chestiile astea pe care unii probabil ca nu le inteleg, ca si tine de altfel. Pupici :*

| MskDesign a răspuns (pentru cristinabya):

"Dau fundita pentru cel mai frumos raspuns"
Uite si motivul pentru care m-am deranjat.Ca sa dai funda la un raspuns, trebuie sa ai si o intrebare.Nu suporti persoanele ca mine pentru ca nu iti place sa fii criticata.

| alexandrageorgiana96 a răspuns:

Hei. povestea mea a inceput in octombrie 2013, a durat ceva si ne, am despartit pentru ca eu iubeam un alt baiat. Nu era cine ste ce intre noi insa el ma iubea ..la vreo 6lubi dupa despartire, am inceput sa vorbim iar si ne.am impacat.De atunci el m,a schimbat total, a reusit sa imi deschida ochii,sa ma faca sa-mi dau seama multe lucruri. Eram o fire orgolioasa si suparacioasa,acum, datorita iubirii lui trec peste orice orgoliu pentru el, e cel mai minunat baiat, ma intelege si face orice, e mult mai rabdator cu mine si ma asculta, indiferent ce aberatii vorbesc.E foarte placut sa simti ca cel pe care tu il iubesti te iubeste cu aceeasi intensitate, as petrece timpul numai cu el.De revelion am fost la munte 4zile, in acele zile am fost cea mai fericita, m.am simtit foarte, foarte bine cu el, am dormit in aceeasi camera, doar noi doi, si nu te gandi...nu s.a intamplat nimic.E foarte placut sentimentul sa te trezesti langa el dimineata, si sa.i spui "te iubesc " sa te priveasca in ochi si sa te saute, Doamne e minunat!
El are 20de ani si eu aproape 19. Niciodata nu m.a jignit si nu a fost dispus sa renunte la mine. Sper sa traiesti si tu, pe pielea ta sentimentele astea!

Primul sarut nu a fost cu el, pe la 14ani cred, cu un baiat pe care il placeam mult.A fost foarte dragut, tin minte ca nu am dormit toata noaptea, eram foarte entuziasmatahee hee.

Te pup!