| diesel94 a întrebat:

astazi am fost la fotbal ( merg aproape in fiecare zi sa joc cu prietenii ) si am jucat vreo 5 minute apoi am simtit o intepatura in pulpa, dupa vreo 2 minute au inceput durerile de fugeam schiop apoi dupa cateva minute am simtit intepatura si la pulpa piciorului drept urmand sa am dureri si intepaturi incgrozitoare la ambele pulpe, am facut baie in apa fiebrinte si m-am masat in zona aceea dar fara efect am dureri foarte mari si acum si maine am campionat de fotbal la Liceu, cum fac sa scap de dureri ca fara mine echipa pot sa zic ca e moarta si imi doresc sa joc. Dati-mi un sfat va rog ( scuzati categoria dar e cea mai vizitata )

6 răspunsuri:
| ღAζεxaღ a răspuns:

Buna Diesel ai avut un carcel, tot ce trebuie sa faci e sa.ti misti usor picioarele si apoi sa stai cuminte in pat pana maine inti va trece~:*bafta la campionat sper sa castigati! fundita?big grin

| diesel94 explică:

Asta cred si eu ca este intindere, multumesc pentru sfaturi.

| diesel94 explică:

Deci cred ca am patit-o, am jucat astazi in campionat si cand am sutat am simtit ca si cand s-ar fi desprins ceva acolo si din pacate merg intr-un picior doar pentru faptul ca sunt capos si acum sufar crying

| pitcrv a răspuns:

Sa-r putea sa fi o intindere, iar daca te fortezi in urmatoarele zile risti o rutura ai mare grija asemenea accidentari apar datorita lipsa incalziri, efort ridicat,(dorinta de a da totu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu ai făcut încălzire şi ai făcut întindere, o să îti treacă în căteva zile dacă te menajezi, dacă depui efort o să se agraveze...nu ai ce să faci decât să aştepti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E indicat să nu faci niciun fel de efort şi să aştepţi, însănătoşire grabnică!