| andrey9999 a întrebat:

Am jucat azi footbal si pe final am simtit niste intepaturi la coapsa piciorului stang, nu m-am mai jucat apoi, insa la mers simt si acum intepaturi usoare.Problema este ca peste 2 zile am meci... voi putea juca? Stiti ceva cu ce m-as putea da sa treaca sa numai am probleme? va multumesc

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Ce simti tu sunt carcei si apar cand faci eforturi exagerate fara sa faci incalzire in prealabil...i-ti va trece pana maine.
Una din metodele de a scapa de carcei este sa te intepi usor cu un ac in zona unde simti ca este muschiul incordat in zona intepaturilor!

| DenysaDulcika a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat iar asa cand aveam un eveniment mai important si tatal meu mi-a luat gel relaxant e foarte bun acum nu stiu daca merge si la tine.
sper sa mearga si succes la meci