| GotenKs18 a întrebat:

Astazi eu si prietena mea am fost aproape sa facem sex dar stiind ca nu am prezervativ la mine am decis sa nu.Totusi ne-am jucat si am avut mici atingeri in pozitia de penetrare si chiar am intrat putin cu partea din fata a penisului dar nu am ramas si am iesit imediat si bine inteles pe toata durata serii nu am ejaculat.Chestia e ca eu inainte sa fac asta cu prietena mea m-am masturbat de vreo 2 ori si am ejaculat.Pana sa ma intalnesc cu ea am urinat(chestie care am auzit ca, curata peretii canalului ejaculator si eventuali spermatozoizi ramasi pe peretii canalului se indeparteaza la urinare)dar totusi penisul meu cand este in erectie nu il pot "beli" la maxim si ma gandeam sa nu fi ramas ceva sperma pe sub piele. Ultima ejaculare a avut loc cu vreo 5-6 ore inainte de joaca cu prietena mea.Se poate intampla ceva? Ma refer la o sarcina din chestia asta?(va rog sa scuzati cuvantul urat dintre ghilimele dar nu am gasit un alt termen in legatura cu asta si doresc sa aflu cat mai multe raspunsuri mai repede)Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Geo17 a răspuns:

Nu frate, stai linistit. Nu se poate intampla nimic.

Apropo, cuvantul din ghilimele, e fenomenal, mi-ai facut seara cu faza aia. A fost genial. rolling on the floor laughing laughing
bafta!

| Felys a răspuns:

In legatura cu cuvantul din ghilimele,pe viitor cand mai vrei sa pomenesti de asta termenul corect este decalota,ce ai scris tu este termen popular sau de mahala,in fine iar chestia cu o eventuala sarcina, cand nu esti sigur pe tine ai face bine sa nu mai incepi ceva decat sa o faci pe jumatate, exista ceva sanse sa ramana dar foarte mici, plus ca trebuie sa fie si ea in perioada fertila ca sa se fecundeze ovulul, totusi daca stii ca aveti ocazii de gen sa ai grija sa fii mereu pregatit ca nu strica

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Tare cuvantul din ghilimelelaughing
Daca nu ai penetrat-o u are nimic si in + spermatozoizilor le trebuie timp sa ajunga la ovul si daca a atins vaginul fetei si pana la ovul. moare sigur. Treaba cu mastrurbarea..lasa-te si incepeti viata sexuala

| Nebunatyca69 a răspuns:

Spermatozoizii nu "traiesc" mai mult de 2 3 minunte la aer. Si daca ai urinat, nu e nici o problemaaa...

| MadaSweet18 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti pana cand faci sex, sa te mai informezi si dupa ce stii aproape tot despre sex atunci poti sa faci.Citeste si tu pe net nu mai pune intrebari din astea pe tpu.Crezi ca daca ai sperma pe penis 2 zile si dupa faci sex poate sa ramana gravida cu sperma de acum 2 zile? Spermatozoizii mor la contactul cu aerul, in apa rezista cateva minute. In vagin rezista pana la 5 zile daca este perioada fertila, intrucat lichidul vaginal este mai apos si salin in aceasta perioada, fiind tocmai propice fertilizarii. In afara perioadei fertile lichidul este vascos si acid, astfel incat impiedica patrunderea lor.

| GotenKs18 explică (pentru MadaSweet18):

Da, era cam a 10-a zi dupa ce trecuse menstruatia si am observat ca lichidul vaginal era vascos deci probabil era in afara perioadei fertile.Si da, iti dau dreptate in legatura cu intrebarile astea doar ca pe net oricat as incerca eu nu stiu daca gasesc exact ce ma intereseaza pe mine, am citit si gasesti totul mai pe larg cu diferite situatii iar eu sunt o persoana mai fricoasa in legatura cu, chestii din astea si am vrut sa aflu o parere.Am pus perioada aia de 5-6 ore in intrebare pentru ca exact la asta ma gandeam si eu ca spermatozoizii mor intr-o perioada de cateva ore. Oricum stiu ca ma stersesem ok, urinasem dar stii cum e, nu poti stii 100%.Dar din raspunsurile pe care le-am primit inteleg ca nu trebuie sa imi fac griji.