| Omtheman a întrebat:

astazi iubita mea s-a despartit de mine, din motivul ca eu i-am spus ei Adio de mai multe ori, logic la suparare deoarece eu sunt un baiat sensibil si am iubit-o asa mult eram gelos daca saluta baieti sau vorbea cu ei, cam prea gelos, am plans foarte mult dupa ea pentru ca asa sunt eu sensibil prea sensibil.dar asa m-a lasat Dumnezeu si sunt fericit asa cum sunt. am iubit-o enorm de mult a fost totul pentru mine si inca o mai iubesc nu pot sa o uit, mi-a distrus fiecare bucatica din inima cu plecarea ei. Stiu ca este vina mea, deci n-am nevoie sa imi zica careva dintre voi e vina ta deoarece stiu sa constientizez acest lucru. Ce sa fac, nu mai vrea sa imi dea o a2a sansa, deoarece zice ca am ranito enorm si nu ma poate ierta mi-as dori sa imi dea 1 sansa 1 singura sansa sa i pot demonstra ca vom fi fericiti din nou dar din pacate ea nu mai poate sa fac acest lucru. sad Ce as putea sa fac sa o uit? deoarece asta e dorinta ei sad si impreuna am fost 1 an jumatate a fost visul meu devenit realitate si darul pe care Dumnezeu mi l-a dat, dar cu greseala mea ce am facut-o tot Dumnezeu mi l-a luat crying Va rog sa nu raspundeti la misto e destul cat sufar acum, cine nu se poate abtine prefer sa nu scrie deloc in acest topic, Va multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Loreley07 a răspuns:

Daca fata nu te mai vrea inapoi poate fi din mai multe motive. Unul ar fi ca esti prea gelos si influentabil si asta nu este bine deloc pentru o fata, mai ales daca acesteea ai place sa aiba libertate intr-o relatie si aici intervine si comunicarea. Al doilea ar fi ca s-a saturat de tine si vrea sa fie cu altcineva.Parerea mea este sa-i respecti dorinta.Si o lectie despre gelozie ar fi ca aceasta distruge cele mai multe cupluri si nici nu are sens.Si spun ca nu are sens deoarece daca ea vorbeste cu mai multi baieti, acestia fiind amicii ei etc si nu a ales niciunul din ei, ci te-a ales pe tine si tot cu tine ramasese nu avea niciun rost sa mai faci "crize de gelozie" sa spun asa.
Daca vrei sa fii cu ea cred ca mai bine ar fi sa te retragi putin, dar nu detot.Propune-i sa ramaneti doar amici si nu aduce vorba de relatia voastra pentru un timp, fii aproape de ea si cand sunteti in prajma altor baieti nu uita ce ti-am spus despre gelozie.Vezi ce atuuri iti sa si ce asi scoate din maneca pentru ca pe o fata o poti convinge foarte usor daca stii cum. Dupa ce stai la distanta o vreme incearca sa o scoti la plimbare si vezi ceti spune si cum merge treaba de aici te descurci si singur. Daca ea te respinge continuu inseamna ca nu mai ai ce repara si daca vrei sa o uiti trimite-mi un mesaj si iti spun ce poti face. Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesi si distreaza-te cu prietenii, nu are rost sa plangi dupa cineva care nu merita, vei intalni pana la urma persoana potrivita de care te vei indragosti cu adevarat

| noob a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta niste lectii la romana. Dumnezeu te iarta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi, cineva a spus niște vorbe înțelepte " ai grijă ce-ţi doreşti, că ţi se poate împlini". De atâtea ori i-ai spus "adio"... Ea ți-a spus doar o singură dată și a plecat definitiv. De acum încolo, învață să nu te mai joci cu vorbele. Când iubești lasă libertate persoanei dragi, nu o constrânge, cu cât îi interzici mai multe cu atât o vei îndepărta mai mult. Asta va fi o lecție pentru viitor.

| Azµre a răspuns:

Dacă ai fost un nesimțit cu ea asta e. Greu mai îndrepți lucrurile.
Ia-o de la cap. Oferăi prima întâlnire iarăși.

| Cristiann25 a răspuns:

Esti prea gelos, un PLANGACIOS (ceea ce fetelor nu apreciaza deloc la un barbat!). Alte motive nu mai am ce sa-ti dau ca sunt.Esti baiat si plangi pentru o fata? E grav atunci pentru ca ele iti afla slabiciunea asta si isi bat joc de tine apoi.Salut.

| Omtheman explică (pentru Cristiann25):

Si ca sa stii chiar imi place sa plang pentru ca ma descarc si asa m-a lasat Dumnezeu daca am iubit-o enorm, o meritat fiecare lacrima pentru ea

| Cristiann25 a răspuns (pentru Omtheman):

Ma faci sa rad.Eu ti-am spus clar ca fetelor NU le plac PLANGACIOSII! Cand o sa fie o situatie mai grea tu in loc sa o sustii, sa fii tare tu o sa te pui pe plans?! Asta crezi tu acum ca a meritat sa plangi pentru ea dar o sa iti dai seama mai tarziu ca nu a meritat! Succes.

| Omtheman explică (pentru Cristiann25):

Poi daca am iubit-o. poate ca acum nu merita dar sunt un tip sensibil si romantic, prea sensibil dupa cum am zis, dar cand trebuie sa fiu barbat adica tare. sunt tare, insa mi-a frant inima si n-am putut sa nu plang pentru lucrul acesta. Ms oricum de sfaturi, la toti multumesc!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Omtheman):

Nu trebuie sa te superi pe mine eu asa sunt ii spun omului direct in fata pentru ca nu suport sa spun pe ocolite si nici la randul meu sa fiu luat pe ocolite! Eu ti-am spus fetelor nu le plac plangaciosii asa ca schimba-ti comportamentul! Salut

| Omtheman explică (pentru Cristiann25):

Man, eu o sa fiu asa cum sunt eu normal si natural daca ma va iubii vreodata o fata cu adevarat asa cum sunt eu e bine daca nu inseamna ca Dumnezeu are cv cu mine happy, oricum iti multumesc pentru parerea ta sincera si nu zic la misto happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru Omtheman):

Pai toata lumea sincer fara gluma ma aprieciaza pentru felul meu.Sunt un om bun cu cine merita si cand ma deranjeaza ceva spun in fata clar! Cu siguranta o sa gasesti dar spuneam ca la majoritatea nu le plac genul acesta.Succes

| DaRaspund a răspuns:

Ca sa o uiti cauta pe altcineva si nu mai fi asa gelos sau macar nu te arata!

| AngelWhite99 a răspuns:

Trebuie sa fii tare sa nu arati slabiciune, fi puternic, si respectai dorinta chiar daca iti este greu.

| Loreley07 a răspuns:

In primul rand sa stii ca nu exista iubire mai mare ca a lui D-zeu fata de noi. Vreau sa stii ca te inteleg foarte bine pentru ca eu am fost in aceeasi situatie ca tine si Slava Domnului ca am trecut, dar nu asta e ideea.Ti-am spus de mine ca sa intelegi ca nu esti singurul care a trecut prin asta si din fericire pentru tine pe mine ma intereseaza sa ajut oamenii mai ales daca stiu cat de rau e.M-ai intrebat ce poti face ca sa o uiti.Este mai simplu decat te-ai fi gandit vreodata.Primul lucru care trebuie sa-l faci este sa ridici capul sus si sa vezi ce frumoasa e viata care nu ai vrut sa o vezi pentru ca daca nu mai esti cu fata aceea este clar ca nu a fost facuta pentru tine, ci partea buna este ca inveti din greseli.Al doilea lucru este sa-ti recapeti respectu; l si iubirea de sine ca sa poti darui iubire celor din jur care iti sunt sau ti-au fost alturi.Iti poti dobandi increderea in tine si sa vezi partea plina a paharului doar daca te ocupi de dezvoltarea ta personala, crede-ma ca acest lucru m-a ajutat si pe mine foarte mult.Cauta pe net "dezvoltare personala", "personalitatea alfa" sa fie articole scrise de Pera Novacovici, Marius Simion si vei gasi articole minunate care te vor ajuta foarte mult daca respecti ce scrie acolo in totalitate, recunosc ca iti trebuie timp si energie asa ca nu mai consuma aceste rezerve minunate ale tale pentru inutilitati pentru ca asa se poate numi o suferinta in zadar.Nu uita! Te va ajuta foarte mult sa vizionezi niste filme comice sau orice te face pe tine sa razi, iti recomand "doza de has" care o gasesti pe net si "Garcea daca iti place", nu uita sa vezi in fiecare zi si daca nu ai timp dupa aceea macar din cand in cand sa ai o stare mai buna si sa fii mai optimist. Sper ca te-am ajutat happy daca ceva nu merge bine nu uita sa-mi trimiti un mesaj. Scuze nu am putut sa-ti trimit mesajul sa nu-l vada si altii dar e bine si asa pana la urma.

| Omtheman explică (pentru Loreley07):

Iti multumesc mult pentru ajutor o sa incerc din greu sa o uit happy

| Omtheman explică (pentru Loreley07):

Desi mi-e cam greu sa trec peste nu stiu cum sa nu ma mai gandesc la ea cand imi amintesc timpu petrecut cu ea., locurile pe unde am fost.o si visez..si ma simt al dracului de singur si distrus de plecarea ei imi vine sa mor sad

| Omtheman explică:

Fa pasi.

| pUfUlLeTTe3 a răspuns:

Draumatizezi prea mult. straight face