| alexLq a întrebat:

Cum sa fac sa imi maresc penisul si sa il ingros suficient? Inca nu am facut sex pentru ca nu sunt multumit de penisul meu. Inceperea vieti sexuale ajuta penisul cumva la dezvoltare? Asa am auzit. E adevarat?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasandu-ti organismul sa se dezvolte normal.
Nu te-ai nascut de 1, 80 m cat ai acum,nu? Ai asteptat atatia ani sa te dezvolti,asa e si cu dimensiunile organului tau sexual.
Degeaba visezi sa ai niste dimensiuni fenomenale, pana nu lasi natura sa-si desavarseasca opera, nu poti avea nici o pretentie.
Deci, asteapta, dezvoltarea masculina se incheie in jurul varstei de 21 de ani.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Penisul creste accelerat de la inceperea pubertatii si pana la vreo 17 18 ani. Uneori cresterea accelerata incepe si se opreste chiar si la 15 16 ani, crescand mult mai lent pana la vreo 20 de ani. Specialistii spun ca o crestere si mai lenta are loc pana la vreo 30 35 de ani. Insa asta desigur e o crestere nu doar lenta ci si relativ nesemnificativa.

Practic, in general pe la 16 17 ani dimensiunea penisului e cea cu care vei ramane toata viata. Daca cineva isi incepe viata sexuala pe la 14 ani, e normal sa observe ca penisul lui creste si din pacate gresit sa asocieze aceasta crestere cu practicarea sexului.

Deci nu, daca incepi sa faci sex nu va avea absolut nici o importanta.

In plus nici nu ne-ai spus ce marime are de nu esti multumit de el.

| mihai69 a răspuns:

Cică dacă te uiți la el cu lupa îl vezi și mai mare, și mai gros!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns (pentru mihai69):

laughing Aoleuuu. mai bine de atat nu puteam sa zic! Bravo! rolling on the floor

| sofisis a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci. Nu are nici o relevanta viata sexuala in cresterea penisului.

| cristimihailov a răspuns:

Cauta sa faci sex si o sa iti treaca problema asta.

| cristimihailov a răspuns:

Eu zic sa incerci cu el la perete. Daca ai dat de beton, atunci nu ai treaba.

| pietrean a răspuns:

Daca o sa "lungesti" cuvantul penis,cu litera "l", adica articulat, asa cum este corect, poate, poate....Cine stie?

| Vektor a răspuns:

Mai intai invata sa faci sex si apoi sa te plangi de marimea penisului si nu inainte.
tu te plangi de desert inainte sa-l vezi laughing

| IngerCazator a răspuns:

Bai nu te mai stresa atata... Sunt fete care nu tin cont de asta
Da mi se para ca daca se rupe ata mai creste inca putin acuma nu stiu sigur, da oricum nu te mai stresa atata

| annabetu a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Reea6 a răspuns:

Ok penisul tau se va dezvolta pe parcurs la fel ca restul corpului in schimb tu iti poti lucra muschiul ..cum si fetele pot lucra muschii vaginali prin contractie si baietii pot face asta. Asta te poate ajuta mult si pe viitor ( oferind mai multa placere fetelor ) trebuie doar sa iti contractii penisul si sa tot repeti miscarea asta. Apropo sa nu iei steroizi sau hormoni pentru muschii ...asta nu te ajuta..Succes

| ValentinMrr a răspuns:

Wtf? tu nici nu ai avut parte de sex si deja iti faci probleme? Marimea medie a penisului este undeva la.13-13 cm, daca penisul tau este in medie sau chiar peste esti ok! oricum cel mai mult conteaza cum il folosesti si crede-ma ca nimeni nu este multumit de marimea penisuluo sau. Ofera orgasme femeilor si vei vedea ca te vor adora!