| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa o conving pe prietena mea sa facem petting? Mentionez ca avem un an impreuna.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care este motivul pentru care ea nu vrea, sau te respinge?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul ca prin sarutari si mangaieri sa reusesti sa o exciti in asa masura incat ea sa fie cea care doreste sa ajungeti in situatia de a intretine pettingul dorit de tine. ''Convingerea'' ca ar fi bine si pentru ea sa practice pettingul, trebuie sa apara din propria ei dorinta de a experimenta o astfel de activitate sexuala. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Chestiile astea se *simt*, nu se conving.
Adică dacă ea nu simte că are nevoie de asta, n-ai cum s-o convingi.

| Emilian65 a răspuns:

Mai bine las-o pe ea sa se convinga sa faceti petting.

| Donsavas a răspuns:

Sau mai bine n o mai convinge

| Plato a răspuns:

A convinge inseamna a anula naturalitatea. Prin urmare, daca nu vrea neaparat dar e convinsa, vei fi cu un mercenar si nu cu prietena, iar cand esti fortat e imposibil sa pui sentimente. Asadar, daca dupa ce ai aflat asta, tot vrei sa o convingi, inseamna ca "o iubesti" foarte mult si "pretuiesti" fiecare clipa in simpla ei prezenta.

| stop99 a răspuns (pentru Plato):

Multumesc pentru raspuns.

| ywar a răspuns:

Daca nici petting nu vrea, atunci mi-e teama ca e pierdere de vreme. Acum e important si cati ani aveti. Daca vorbim de 12-13 ani, atunci s-ar putea sa fie o problema.
Si pe urma nu e vorba de a convinge, ci mai deagrba de a veni natural. Daca ea vine si te mangaie, te saruta, te giugiuleste... se cheama ca te si doreste.

| stop99 a răspuns (pentru ywar):

19, respectiv 18 ani laughing

| RAY a răspuns (pentru stop99):

Esti in zona catelusi in calduri

| stop99 a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor apreciez sinceritatea

| AlMaDi a răspuns:

N-o convinge, fa sa vrea.
Pur si simplu fa ce simti, daca doresti sa o ti in brate si sa o saruti, fa asta, daca vrei sa o atingi si refuza, revino la zona ei de confort si dupa incearca din nou.
Este important sa fi consecvent, iar daca ea spune sa nu mai faci aia, spune-i ca nu faci nimic din ce ea nu vrea.

Stii care e intrebarea mea?! Sunteti de un an si nu ati facut nici macar petting? Esti sigur ca esti iubitul ei si nu una dintre prietenele ei?
Atunci cand iubesti o persoana, ma refer aici la relati, nu o doresti si fizic?!

Este vorba de arta seductiei, iar aici o sa ai nevoie de pricepere.