| Katts a întrebat:

De 4-5 zile am inceput sa ies cu o colega de liceu care inainte a avut o relatie de 4 luni destul de proasta. Cand suntem doar noi doi ne comportam ca un cuplu si in prezenta colectivului ca niste prieteni buni. Am aflat ca fostul ei inca o cauta vrand sa se impace, ea mi-a spus ca a urmarit-o si o asteapta dupa liceu sa vada daca iese cu mine sau nu. Tipa nu stie ce sa aleaga si cand am adus in vorba discutia daca suntem impreuna mi-a zis scurt si direct"nu am acum starea necesara sa fiu cu cineva mai ales din cauza lui(fostului).N-am mai fost pus intr-o situatie de genu si nu stiu cum sa reactionez si ce sa fac.Un sfat m-ar ajuta sa iau o decizie happy

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Spune-i ca o intelegi si ca ai rabdare sa isi lamureasca sentimentele, insa nu ai vrea sa fii doar o "manta de vreme rea". Si ca poate conta pe tine. Eventual poti sa-i reamintesti, indirect si discret, de problemele din fosta relatie despre care spui ca a fost destul de proasta.
Sau poti sa gasesti o fata care nu are un astfel de "bagaj" si un "fost" care o urmareste. Depinde de sentimentele tale. Merita? fa un efort. Nu merita? next!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a raspuns asa, inseamna ca nu te iubeste cu adevarat si ca gandul ii este tot la fostul iubit. In aceasta situatie las-o si gaseste-ti o fata pe care sa o iubesti si sa fii iubit cu adevarat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cauta alta nu iti bate capul cu ea. Cum adica nu stie pe cine sa aleaga? E atat de tampita ca trebuie sa aleaga din ratatul dinaintea ta care a fost cum a fost si dintre tine? Are probleme mari, fugi acum cat poti. Cauta una normala la cap.

Răspuns utilizator avertizat