| DeeaD1 a întrebat:

De carand m-am imprietenit cu un baiat si el mi-a spus ca ma place...normal ca si mie imi place de el.Dar a vrut sa ne intalnim si l-am refuzat pentru faptul ca eu am o dantura nu foarte placuta. Vorbesc de cei 4 dinti de sus,din fata(doi sunt incalecati,iar unul e crescut din gingie de mai sus un pic de cat este normal).Eu trebuie sa imi pun un aparat dentar, dar momentan parintii mei nu au posibilitati.Problema este ca eu nu stiu daca acest tip ma va mai placea dupa ce o sa ma vada. Ajutoor!

15 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Sincer,am văzut fete care nu au dinţii drepţi, dar care le stă foarte bine aşa şi nu mi-aş închipui să le văd cu dinţii drepţi.
Nu ai de ce să te îngrijorezi, dacă ţi-a spus că te place, cu siguranţă te-a analizat cum trebuie!

| Adrian4123 a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa-ti spui "zilele astea" daca il vezi ca se simte deranjat sau chiar iti zice asta, si spune-i ca il ti cateva luni: vreo 6 (chiar daca e mai mult). Macar spala-te pe dinti laughing si laso mai usor cu baietii pana til puiwinking

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul te place, inseamna ca te place asa cum esti, cu dantura cu tot: sau voi v-ati indragostit fara sa va vedeti...

| drogh a răspuns:

Daca acest baiat te iubeste cu adevarat, atunci o sa o faca si dupa ce vei purta aparat dentar. Daca se va schimba, inseamna ca totul pentru el este trecator. In plus este pentru o necesitate, sa ai o dantura frumoasa si admirabila, iar daca el nu intelege chestia asta este clar. Trebuie doar sa-i explici si daca totul e OK, mergi mai departe!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna dimineata! Hey, daca te place, te place asa cum esti, acum ai ocazia sa vezi daca merita sa fi cu el sau nu. Nu fi complexata de chestia asta, este o problema care se poate rezolva. Chiar daca nu in momentul acesta. Noi fetele ne gandim la toate posibilitatile, sa ne stea parul bine si multe altele, da, este frumos, dar nici chiar sa devenim obsedate de asta
Fi tu, nu il mai refuza, iesi cu el, deoarece el nu stie motivul pentru care l-ai refuzat si va crede ca nu ai placerea sa fi cu el. Te place, il placi, mai frumos de atat nici nu are cum sa fie. Hai curaj, nu rata sansa asta, ar fi pacat. O zi buna si mult noroc!

| nessayaR a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine cu tine, trebuie sa ai incredere in tine si totul va fi bine. Iar baiatul daca te place cu adevarat te va placea asa cum esti tu.

| rotwath123 a răspuns:

big grin de ce sa nu? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> iubirea sparge tot indiferent de bariera sau de prapastie nu conteaza ce e daca nu te va mai placea inseamna ca pana acum tea placut doar pentru cum arati happy sper ca te-am ajutat

| teo2345 a răspuns:

Ooooo, si eu am dinti la fel, serios vorbind si eu am un dinte crescut din gingie si sunt si incalecati si nici eu nu am posibilitati sa-mi pun! Numai ca eu inca nu am un iubit, ma place cineva da nu stiu daca sa-i raspung la mesaje sau nu, mie nu-mi prea placea de el, dar acum incep sa ma indragostesc! sad

| DeeaD1 explică (pentru teo2345):

Atunci raspunde-i la mesaje!

| teo2345 a răspuns (pentru DeeaD1):

Problema e ca nu-mi mai scrie mesaje, dar fac eu ce fac si rezolv si problema asta!

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Eu cand am avut aparat dentar aveam cel mai mare succes la baietilaughing)))) jur. acuma ca am dintii perfect drepti sunt singura! Deci asta e viata....il anunti si pe el ca iti pui aparat dentar si ca trebuie sa il ti vreo.5-6 luni, chiar daca trebuie vreo 1 an 2. laughing) si vezi ce zice.ca poate nu-l deranjeaza si de ce nu, daca nu are nici el dintii asa drepti, la linie popune-i sa-si puna si el sa aveti amandoi, sau te risti acuma 1an 2 si apoi vei avea toata viata dintii frumosihappy e ca si cand mergi la sala.te chinui unpic, dar rezultatele se vad si dureaza mult mai mult decat ai muncit! poate o sa iti stea bine cu aparat.ti-am zis ce am patit eulaughing poate patesti si tu la fellaughing!:* te pup

| Cristiann25 a răspuns (pentru CosminaVaneeee189):

Ehe am fost si eu in situatia ta de a purta aparat dentar si aveam succes la fete fara probleme dar nici acum nu duc lipsa deloc.Na ar trebui sa-si puna si ea aparat ca nimanui nu-i place sa aiba o prietena pe post de iepuras!

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Aaa si app. daca ai zis ca ii place de tine, onsa-i placa si mai mult cand o sa ai dintii drepti

| rotwath123 a răspuns (pentru CosminaVaneeee189):

Da dar el nici nu stia ca ii are strambi

| DeeaD1 explică (pentru rotwath123):

El inca nu stie ca ii am strambi pentru ca nu ne-am intalnit, inca.