| RobertNastase72 a întrebat:

De cateva luni am cunoscut o fata la școală chiar. A venit la noi la scoala cu antrenorul de sport deoarece avea antrenament la handball, eu avand sportul am vazut o si pot spune ca m-am atașat de ea. Peste cateva zile am vorbit cu ea, nici nu prea m-a bagat in seama. Acum cand voiam sa vorbesc cu ea. S a ivit o problema. Ne am certat cu prietenii ei din alt sat si chiar ea cred ca a sunat la politie sau cealalta prietena a ea. Nu stiu ce sa fac deoarece chiar imi place de ea. Pot chiar sa spun ca o iubesc. Tin sa precizez ca am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Nu ai cum sa spui ca o iubesti.Cand vei avea 20 de ani, atunci vei sti sa iubesti cu adevarat. Daca este indiferenta cu tine, fii si tu indiferent cu ea.Indiferenta este cea mai letala arma.Cand va realiza ca a gresit. Dupa cateva zile propune-i sa va intalniti.Intreab-o de ce este indiferenta fata de tine, spune-i ce simti tu cu adevarat si ce-ti doresti. Expune-ti sentimentele in fata ei (pe scurt). Daca ea te respinge si nu da semne clare ca simte ceva pentru tine, imi pare rau sa-ti spun, dar trebuie sa accepti esecul.Indiferenta de cele mai multe ori, atrage.Cat tu vei fi indiferent cu ea (comporta-te exact asa cum se comporta ea cu tine), iti vei da seama daca face un pas spre tine sau nu (adica, te cauta, iti bate apropouri).In principiu, sinceritatea conteaza cel mai mult. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| RobertNastase72 explică:

Scuzati greșelile gramaticale dar autocorectorul nu stiu de ce greseste mereu.

| MedionTcO a răspuns:

Pai incearca sa discuti cu ea, nu o forta. Arata-i ca esti bun, fa-i complimente, arata-i ca o iubesti mai pe scurt.

| Idontcare69 a răspuns:

Ai rabdare, fi calm si vorbeste cu ea. Spune-i totul cu sinceritate, si cel mai important: nu iti fie frică de eșec!

| RobertNastase72 explică (pentru NicoletaSimina):

Pai de cateva luni nu a mai dat niciun semn. Sa ii dau eu un mesaj si dupa sa i spun ca l am trimis din greseala?

| NicoletaSimina a răspuns (pentru RobertNastase72):

Poti sa-i dai un mesaj si sa o intrebi dorect de ce nu-ti mai da vreun semn de viata. Daca nu-ti raspunde, trebuie sa o parasesti...nu te vrea.

| NicoletaSimina a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Direct*,ma scuzi, dar scriu repede.

| RobertNastase72 explică (pentru NicoletaSimina):

Insfarsit, am avut curajul necesar sa-i dau mesaj. M a lasat cu buza umflata. Are prieten din decembrie. Nu pun sa stau linistit chiar imi place de ea. Am 15 ani sunt destul de mare pentru o relatie. De fapt., asa cred. Nu stiu cine e prietenul ei. Cum fac sa afle ca sunt mai bun ca prietenul ei chiar daca nu stiu cine e? Daca vorbesc cu ea ma simt mai bine dar deja nu am ce sa i mai zic. Daca are pe cineva mult mai mare ca mine? Chiar daca fac sala si sunt mai definit nu ii pot face fata.

| RobertNastase72 explică (pentru RobertNastase72):

A intrat si la liceul la care am intrat eu. Nu cred ca o sa fim amandoi in clasa deoarece a avut o medie mult mai mare.

| NicoletaSimina a răspuns:

Dragul meu, din moment ce ea ti-a confirmat ca are pe altcineva, automat nu poti sa intervii in relatia lor.Accepta esecul! Pana cand nu se vor desparti, nu ai sanse.Fii prieten cu ea, doar atat.