| maxy2343 a întrebat:

De ce sunt disperat sa gasesc "dragoste"? Adica tot timpul numa la asta ma gandesc, sa gasesc acea persoana care sa imi ofere iubirea care eu mi-o doresc, si eu sa o ofer inapoi. De ce tot timpul ma gandesc la asta? Ma simt asa disperat. Din cauza la cacaturile astea din ziua de azi, ca nu mai e cum era odata, oamenii sau schimbat prea mult, sunt toti lacomi, rai, perversi, si parca e ca si cum te-ai uita la o capita cu fan si cauti un AC. De ce mi se pare ca nu gasesc persoana potrivita? Am avut putine iubite, si sincer sa va zic din cauza ca prima iubita pe care am avut-o a fost asa o relatie frumoasa cu ea, de m-a ajutat sa nu imi pese de cum arat, mi-a demostrat ca indiferent cum sunt exista o persoana care ma place asa cum sunt! Si parca acum eu caut din nou acea persoana sa fie ca prima iubita (vorba aia prima dragoste nu se uita niciodata) dar bineinteles nu gasesc si stiu ca asa e cu prima dragoste, dar totusiii. Si daca la alte fete nu gasesc calitati asa multe cum am facut la prima iubita nu ma pot atasa, si eu nu sunt genul de persoana care sa stau cu o fata daca nu ma atrage, daca nu ii gasesc niste placeri pentru mine, si rar gasesc, daca intelegeti ce spun. Am nevoie de un raspuns sa stiu de ce ma comport asa, am 21 de ani, sunt baiat, si am prea multe intrebari si curiozitati. M-am schimbat mult fata de cum eram odata si nu imi pot da seama de ce, si daca in bine sau in rau. E varsta ce te face asa? Sau intamplarile vietii (din casa, prieteni, comunitatea in care umbli)? Ce ma face sa fiu asa? chiar imi doresc un raspuns orice raspuns. Va multumesc pentru ajutor si pentru cei care citesc aici happy

Răspuns Câştigător
| KaRa23S a răspuns:

Mai Maxy, mai sunt persoane care cauta asta, insa din nepotrivire de caracter nu le merge si gata. E bine faptul ca vrei ceva cat de cat serios. In fiecare etapa a vietii apar dificultati, pentru ca ne schimbam gandurile si gusturile, astfel facandu-si aparitia anumite semne de intrebare. E ciudat insa ca ai aceste nelamuriri tocmai la 21 si nu mai devremehee hee. Nu iti fa griji oricum. Succes!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu dispera, viaţa merge-nainte.Ai numai 21 ani până la 26-30 de ani vârsta ideală ca un bărbat să se căsătorească, va veni şi iubirea la care acum decât speri.Să fi iubit maxim!

| BlackDice a răspuns:

Sunt la fel ca tine omule, vreau o relatie serioasa cu iubire, intelegere. Acum cateva zile iubita mea mi-a dat papucii si daca iti spun ce motive mi-a bagat ori te enervezi ori lesini de ras. Ideea e ca nu te mai agita cu dragostea pentru ca numai exista femei care sa vrea asta, ori vor maciuca, ori vor bani sau un desperados ce arata bine cu muschi si fara creier. Sincer las-o mai moale cu dragostea si f.e tot ce prinzi ca femei sunt mai multe ca noi barbatii. Daca tu o sa continui sa pui suflet, o sa te arzi de fiecare data si tot tu o sa suferi si nu ea. Tu copilareste in continuare pana la 27-30 de ani si dupa gandeste-te ce faci cu viata ta. p.S. Care-i femei nu ii convine ce spun sa taca din gura ca am respectat mult prea mult femeia, avand cei 7 ani de acasa si m-am ars grav rau, asa ca gura.

| maxy2343 explică:

Si scuzatimi greselile gramaticale, le-am vazut, si am dat sa se corecteze dar vad ca nu sau corectat.

| 3ly3 a răspuns (pentru maxy2343):

Daca vrei ti le corectez eu laughing)

| maxy2343 explică:

Kara din nefericire pentru mine am aceste nelamuriri de mult... eu acum zic asa in mare ce inca imi trece prin cap. Le am de destul timphee hee Dar degeaba le am de mult daca tot nu am raspunsu la ele big grin. Si eu sunt si genu de om care cam vrea un raspuns, firea mea nai cei face. Oricum mersi mult pentru ajutor, eram doar asa curios, cum e felul meu laughing Mersi oricum. :* si 3ly3 mersi laughing eram grabit, ca trebuia sa plec intr-un loc si n-am mai stat sa ma uit laughing

| TheMatz a răspuns:

Si pe mine ma cheama Maxi, de fapt Maximilian.