| OxigenN13 a întrebat:

Salut TPU, de ceva timp am inceput sa plac o prietena, cand iesim mereu o fac sa rada enorm, si mai ca rade la orice as spune, insa de asemenea se si supara foarte repede daca o jignesc prin a-i face formele mici, ma rog, de ceva timp am inceput sa avem glume cu tenta sexuala, din ambele parti, uneori le fac eu, alteori ea, alteori amandoi. De curand m-a mangaiat pe spate complimentandu-ma ca e mare si lucrat, alteori imi da palme la fund. Insa ajungand dintr-un subiect in altul a spus ca nu m-ar putea vedea ca pe un iubit, aici as avea nevoie de opinia catorva baieti/fete, credeti ca in relatia noastra, din partea ei, se implica ceva sentimente? In alte ordine de cuvinte, are ceva sentimente pentru mine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cristina12387 a răspuns:

Daca ii place cand faci glume cu tenta sexuala si le face si ea inseamna ca se simte atrasa fizic de tine. Cel mai probabil motivul pentru care nu vrea sa fiti impreuna e altul. Daca exista atractia fizica intre 2 oameni asta nu spune nimic despre faptul ca se potrivesc sau nu. Ai putea sa incerci sa-ti raspunzi la unele intrebari si poate ajungi singur la vreo concluzie :Sunt anumite diferente intre voi care ar fi greu de gestionat intr-o relatie de cuplu? Ati discutat vreodata si despre subiecte mai serioase? Cum a decurs discutia? V-ati certat vreodata? Cum ati gestionat cearta? Consideri ca ea te percepe ca fiind de incredere?

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu are, pentru ea esti doar "tipul amuzant". Și eu am fost "the funny guy" pentru o colega de facultate.

| alexalx1234 a răspuns:

Te ține ca prieten fiindcă o faci să râdă. Nimic mai mult. Te ține așa până își va face un iubit și pe tine te va da la o parte.

| OxigenN13 explică (pentru alexalx1234):

A avut mai multi pana acum. Dar iti multumesc pentru opinie

Răspuns utilizator avertizat
| Lauramee a răspuns:

Pai ti-a dat ea raspunsul ca nu te-ar vedea ca pe un iubit...deci nu sunt sanse, daca ea a zis asta
Dar poti sa ii zici ca o placi in sensul de iubita si vezi ce zice.