| teli92 a întrebat:

De ceva timp am o colega care se da mai tot timpul la mine, ne-am sarutat si ea ma tot pipaie in zona intima, ce sa fac ca nu ma atrage deloc.Mie insa imi place de alta persoana respectiv de acelasi sex si nu stiu ce sa fac ca sa-i zic la fata sa ma lase in pace si sa-i zic ca imi place de alta persoana.Imi puteti da va rog sfaturi,

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Fa ti curaj si zii ca iti place de altcineva fii sincer cu ea. N are rost sa si faca iluzii in zadar. Nu ai de ce sa te complici cu o persoana care pur si simplu nu te atrage.

15 răspunsuri:
| teli92 explică:

Ok,dar chestia este ca nu am atractie fata de ea si in plus am precizat ca imi place de o persoana de acelasi sex ( prieten). Doar ca ea s-a atasat de mine si nu stiu ce sa fac in privinta asta sau sa-i zic ca imi place de alta persoana

| Rorschach a răspuns:

Cauta-ti o femeie! Cel mai bine happy

| MrJoker30 a răspuns:

Doamne fereste... rolling on the floor))) cum naiba sa te placa o fata si tu sa-i zici ca iti place de un baiat? Bossule, profita, ca ocazii din-astea nu prea o sa mai aiwinking

| teli92 explică (pentru Rorschach):

Nu stiu ce sa fac doar ca nu am nici o reactie chiar da ma tot pipaie in zina intima, ce altceva sa-i zic ei ca nu imi plac femeile si ca nu ma atrage pursi simplu...

| SG1995 a răspuns:

Ii poti spune ca esti gay, asa direct.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e cazul sa i dai detalii despre despre preferintele tale sexuale e ceva ce te priveste strict pe tine. In plus n ai de unde sa stii cum va reactiona poate nu va tine marturisirea asta doar pentru ea ci le va destainui si celorlalti si stii cum sunt unii oameni. Judeca mult prea aspru si arunca cu jigniri si rautati in mod gratuit. Nu stii care e reactia unei persoane cu ogoliul ranit. Iti doresc sa ti gasesti jumatatea-un baiat are sa te faca fericit si implinit din toate punctele de vedere!

| teli92 explică (pentru HazelEyes77):

Mersi pentru raspuns

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul in fata, ca nu vei avea scapare altfel.

| sofisis a răspuns:

Pai daca esti gay, la ce accepti avansuri de la fete si de ce le dai sperante? Spune-i ca nu te pasioneaza persoana ei si gata. Nu mai accepta nici o apropiere.

| teli92 explică (pentru sofisis):

Asta este ca nu pot sa accept asa ceva din partea ei, doar ca nu stiu cum sa fac sa ii zic ca imi place de un prieten de al meu si chestia este ca nu ii pot zice ca sunt gay deoarece ceilalti din jur se vor uita cu scarba la mine

| sofisis a răspuns (pentru teli92):

Dar nu trebuie sa ii dai explicatii de nici un fel. Pur si simplu nu te mai lasa pipait, eventual spune-i ca nu te atrage si gata.

| teli92 explică (pentru sofisis):

Mersi

| teli92 explică (pentru sofisis):

Mersi pentru sfat, chiar a functiinat

| teli92 explică:

Mersi pentru sfat, chiar a functionat

| sofisis a răspuns (pentru teli92):

Welcomewinking