| MinecraftDenisuk a întrebat:

De ceva vreme vorbesc cu o colega prin mesaje. Sunt clasa a 8-a, suntem colegi din clasa a 5-a. Vorbeam dar nu asa des si nu prin mesaje, doar ocazional. Intr-o zi am intrat pe ea pe FB si dupa ce am vorbit putin, a zis,, hai pe mesaje ca ies de pe FB " si de atunci vb aproape zilnic prin mesaje. Dupa fiecare mesaj trimis imi trimite cate 4 inimi sau mai multe. Eu sunt destul de rusinos, si ea. La scoala cand ne-am mutat in alta clasa pentru o ora, s-a mutat cu banca langa mine. Oare ii place de mine? Cum sa ii spun ca imi place de ea?! Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai spune-i pur si simplu ca o placi daca chiar iti doresti asta nu ar trebui sa iti fie rusine de acest lucru sigur cred ca si ei ii place de tine dar trebuie sa vorbesti cu ea fii curajos si ai mai multa incredere in tine.
Asculta-mi sfatul si o sa iti mearga bine, crede-ma.
Toate cele bune.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti iei inima-n dinti cum se spune, si ii spui direct ca iti place de ea si din acest motiv ai dori sa deveniti prieteni foarte apropiati. Daca nu esti in stare sa ii spui direct, verbal, ii poti transmite in scris. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca te place si vrea o relatie frumoasa cu tine. Tu, trebuie sa-i raspunzi la apelurile ei ca, apoi totul merge de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vreti voi sa faceti la varsta asta daca va placeti?
In fine, sunteti destul de mici, ia vedeti-va de treaba.

Cum sa-i spui ca iti place de ea? Iac-asa. Exact in cuvintele astea.

| dianainsta01 a răspuns:

Sincera sa fiu, eu as banui ca te place. dar intrebarea este daca si tu o placi? sau o placi doar pentru ca ea te place? daca chiar o placi ar trebui sa ii spui.

| MinecraftDenisuk explică (pentru dianainsta01):

Da, o plac inca foarte mult. Imi place tot la ea...

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru MinecraftDenisuk):

Mersi pentru funda ma bucur ca te-am ajutat.

| MinecraftDenisuk explică (pentru Doarunaltutilizator):

Nu ai pentru ce, o sa incerc ce ai zis tu, sper sa mearga. Imi este cam frica de un refuz ca ma inteleg foarte bine cu ea si nu as vrea sa nu mai vorbim sau ceva de genu... Dar o sa incerc ^_^

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru MinecraftDenisuk):

Nu trebuie sa iti frica ca vei fi refuzat, nu ai de ce.