| VladGH a întrebat:

de cite ori am avut iubita am fost inselat, chiar in prima luna de cind ne cunosteam si dupa aceea se indragostesc ca nu mai pot scapa de ele si acum pun intrebarea : oare sunt in lumea asta fete pentru mine care sa nu ma insele niciodata? pentru ca sufer foarte mult dupa ce mi se intimpla asta dar nu pot ierta faptul ca m-au tratat astfel sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca dintr-o femeie faci repede o curva, dar invers nu mai reusesti. Si cea mai mare problema este ca orice femeie se da in stamba si pica in plasa cu orice ocazie.
Nu cred ca exista una care sa nu te insele in nici o situatie. Totul este sa o apreciezi pentru alte parti bune.
Eu aplic dictonul : ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Daca nimeni nu s-ar baga intre voi si nici voi nu va bagati in viata altora nu s-ar intampla nimic. Dar lumea e perversa si rea din pacate si baietii cuminti sufera. Nu trata toate femeile la fel nu toate merita la fel. Ti-as spune sa ierti, dar sa nu uiti, dar din pacate nici eu nu pot nici ierta si nici uita, dar incerc sa iau fiecare clipa fericita asa cum e si sa merg mai departe. Cand esti fericit, distreaza-te si cand panarama iese la iveala din femeie da-i un sut in fund si spune-i ca si altele sunt panarame si intelegi, dar nu poti ierta. Vreuna mai desteapta, dupa un timp POATE se va intoarce si poate merita iertata, restul... isi vor aminti de tine alaturi de unul mult mai prost / betiv / violent decat tine si vor regreta. Poate sunt eu o fire mai razbunatoare, dar ce dulce e gustul razbunarii mai ales dupa ce ai fost inselat... mmm, delicatesa.

| VladGH explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine, dar vezi acum vreau sa ma razbun pe toate care o sa-mi nimereasca (poate nu-i corect ca nici nu stiu cum imi cade una care ma merita si o merit) si cel mai interesant ca cind incep vreo relatie avertizez ca sufer mult din cauza asta si daca are de gind sa se joace cu mine sa nu incepem nimic. Drept au spus prietenii mei maturi care au stat prin puscarii : NUI DA TOATA INCREDEREA UNEI FEMEI SI ALINTO CU MASURA, O FEMEIE TE POATE INGROPA DAR TOT EA TE POATE INFLORI dar eu tot timpul nu luam in serios pentru ca aveam numai 15 ani si ma gindeam " n-o sa permit niciodata sa-si bata joc de mine" dar totusi sentimentile is mai puternice cind stai un timp impreuna si te diprinzi. Cind mi se intimpla ma fac ca sunt indiferent ca-ci daca sa ma vada ca sufer prinde la curaj inselatoarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladGH):

1. e o prostie sa avertizezi pe cineva ca suferi din fostele relatii; eu nu suport femeile care vor sa mearga mai departe, dar nu au trecut de fapt de fostii si se tot gandesc la ce le-a facut si nu au incredere. Sunt niste sechele de care nu vor scapa niciodata si nu pot trai prezentul din cauza trecutului;
Tu ca barbat ar trebui cu atat mai mult sa intelegi asta. Spui o daca ca ai trecut prin si gata, daca a inteles bine, daca nu, nu. Eu mai repede i-as spune ca, daca ma inseala, ii rup capu'. Macar as avea o scuza daca vreodata o prind sa o caftesc. Ii spui ca unele au scapat ca erau prea proaste si panarame si ca mi-a trecut, dar ca, daca ea, care pare fata desteapta la locul ei, daca ma inseala si ii rup capu'. Poti spune asta foarte senin, chiar daca nu esti o fire violenta.
2.nimeni nu stie unde ajunge o relatie, deci faza ca se joaca cu tine... cateodata este esentiala. Pana la urma orice relatie incepe cu asa ceva, dar trebuie sa aiba o esenta foate serioasa. Trebuie sa o faci sa inteleaga ca este responsabila pentru ce face, ca tu o intelegi si o s-o ierti pentru toate rahaturile inerente intr-o relatie, dar... nu pentru inselat, mintit si astfel de lucruri grave. In rest poate sa se joace cu ce vrea ea ( noaptea in pat ).
3. e o prostie sa nu-i acorzi incredere si sa nu o faci sa aiba incredere in tine. Daca incredere nu e, nimic nu e. La ce bun sa va iubiti daca nu puteti avea incredere unul in altul? Siguranta unei relatii, iubirea, dragoste... se bazeaza pe incredere. Daca ea e panarama, o folosesti cum e si mergi mai departe.

| VladGH explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfaturi

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Posibil ca nu ai cautat unde trebuie. De regula, pentru o relatie nu cauti fete prin cluburi sau baruri.

| VladGH explică (pentru Zenithf):

Ti-as spune ca poti sa o iei si de in fundul pamintului, dar ele cind simt ca au atentia a maimultor se simt buricul pamintului si cele mai frumoase ( ca fetele asta numai si caut) si apoi isi iese din bine cum vor happy

| fabiola a răspuns:

Sunt fete corecte, dar asta nu iti asigura garantie pe viata!

| neutrino a răspuns:

Dupa cate inteleg, iubitele tale te inselau si dupa aceea te iubeau, dar fara succes, pentru ca tu le paraseai. Daca toate te-au inselat si apoi te-au iubit inseamna ca ele toate ti-au vazut valoarea tarziu. Incearca sa le arati ceea ce poti inainte de a te insela.

| Azµre a răspuns:

S-ar putea să nu le fii pe plac. Acum depinde și din ce grămadă îți alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fete pentru tine pe lumea asta! Trage aer in piept si mergi mai departe.

Răspuns utilizator avertizat
| altrix a răspuns:

Frate. nu exista femeie sa nu insele! ti'o spune "fratele" tauwinking.
accepta ideea ca orice femeie inseala.
nici eu nu pot sa uit chestii dastea...dar...trecem peste.

| Fax a răspuns:

Exista.vei gasi happy doar nu dispera.

| prima a răspuns:

Da exista doar ca trebuie sa gasesti persoana potrivita care sa te iubeasca cu adevarat...cei al tau e pus deoparte!

| VeeM a răspuns:

Femeileeee cine le intelege? asa sunt ele nu se rezuma numai la ceva anume. ele vor mai mult si cand isi dau seama ca nu este mai bine ca la inceput se intorc si vazand ca sunt refuzate tot ele se dau alea ranite.

| VladGH explică (pentru VeeM):

Da, de acord si pina la urma ele spun ca numai ele sufera

| mirella12 a răspuns:

Exista iti spun eu...

| VladGH explică (pentru mirella12):

Unde-i, in ce tara, cum o cheama happy happy