| Legend123 a întrebat:

deci de aproximativ 4-5 luni de zile sunt indragostit de o fata din clasa. (sunt clasa a9-a). mai demult ea m-a intrebat ce parere am despre ea si eu ca idiotu am zis doar ca e de treaba (din timiditate). ma punea sa o mai iau in brate chestii de-astea. dupa si-a facut iubit si nu prea am mai fost atat de "apropiati" sa zic asa. dupa ce s-a despartit de iubitul ei iar ma mai lua in brate si chestii de-astea (nu stiu daca o facea din prietenie sau daca ii place de mine. eu cred ca o face doar din prietenie). si acum iar nu prea mai suntem asa de apropiati. intrebarea mea este cum sa fac sa isi dea seama ca o plac fara sa ii spun in fata lucrul acesta. pentru ca am spus, sunt destul de timid. ce sa fac? big grin oare ea ma place? thinking

Răspuns Câştigător
| love96 a răspuns:

Eu cred ca te place. Daca te lua ia in brate doar cand nu are prieten e ca nu vrea sa se simtă ca si cum ar înșela. Daca erați doar prieteni se comporta mereu asa.
Eu ca fata as vrea ca un băiat sa imi zică in fata ce simte ( fara mesaje sau Facebook, fata in fata) si sa fie sincer. Daca nu iti răspunde la sentimente nu iti face griji fete mai sunt in lume. happy

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ea iti face semne ca vrea o prietenie adevarata cu tine si tu nimic? Raspunde-i si tu al gesturile ei si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| SkyPilot a răspuns:

Ofera-i un trandafir rosu si spune-i ca o apreciezi foarte mult. Intreab-o daca poti sa o conduci acasa dupa ore.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Hey, parerea mea este ca nu te place.Din moment ce cand a fost apropiata de tine cand iar nu mai vorbiti, Daca i-ar fi placut de tine ar fi facut facut orice doar ca sa fie aproape de tine si sa iti vorbeasca.In ceea ce priveste faptul ca te lua in brate, poate o facea din prietenie si se juca cu tine. Acum e treaba ta, daca tu spui ca te-ai indragostit de ea invit-o in oras si discuta cu ea, spune-i sentimentele tale.Nu ai ce sa pierzi. Bafta :*

| TelefonLg a răspuns:

Da probabil ai fost o iubire pentru ea veche dar ai fost incearca sa vorbesti cu ea pe facebook/skipe etc. sau chiar la scoala surprindeo cu gesturi cadouri si dupa aia intreab-o daca vrei sa fie cu tine sa ai o relatie cu ea