| Lewandowski a întrebat:

Deci. iubesc enorm o fata, i-am spus ca o plac, iar ea mi-a spus sa nu ma supar, dar nu a simtit asta niciodata, asa ca ea crede ca nu ar avea rost sa incerce. Am inteles-o perfect, insa nu prea ma pot obisnui cu ideea. Dupa ceva timp am intrebat-o daca e indragostita de altcineva si daca regreta ceva? Mi-a spus ca este puternic indragostita de altul, si, da, regreta ceva dar nu mi-a spus ce..In cele din urma consider ca nu are rost sa mai incerc, dar o plac foarte mult, imi doresc enorm o prietena, iar ea este cea mai potrivita fata pe care am intalnit-o, mi-e gandul numai la ea si nu mai stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta? Ce as putea sa fac sa o uit totusi, pentru ca eu consider ca e mai bine asa? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

A fost corecta si ti-a spus situatia insa tu ce cai verzi pe pereti cauti? Nu o iubesti ci doar o placi ca ambalaj caci pana la iubire mai ai cale lunga. Scoateti gargaunii din cap si vezi ca trec destule pe langa tine dar nu ai ochi sa le vezi.

| Lewandowski explică (pentru Hombre):

Aveti dreptate, si eu am apreciat ca a fost sincera, insa nu e singura fata din cele multe pe care le-am intalnit, care mi-a ramas in suflet, e singura de care ma simt atasat...

| corbulalbrosu a răspuns:

Cauta o alta fata care va dori sa fiti impreuna. Poate ca nu va fi la fel de frumoasa dar va fi cea potrivita.Cu timpul o vei uita fara voia ta pe aceasta.

| neutrino a răspuns:

Nu o poti uita decat cu trecerea timpului. Da-mi te rog voie sa te intreb: pentru tine o fata nu este importanta decat daca accepta sa-ti fie iubita? Omul din ea nu te intereseaza?

| Lewandowski explică (pentru neutrino):

Conteaza, evident, si omul din ea, daca nu a acceptat, nu am zis ca nu o voi mai baga in seama, ramanem prieteni! happy

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Pai normal ca nu il intereseaza. sa mananca si gura lui sau (alta parte) ceva. happy

| Lewandowski explică (pentru ywar):

Stai calm, nu asta era problema