| Lewandowski a întrebat:

Deci. iubesc enorm o fata, i-am spus ca o plac, iar ea mi-a spus sa nu ma supar, dar nu a simtit asta niciodata, asa ca ea crede ca nu ar avea rost sa incerce. Am inteles-o perfect, insa nu prea ma pot obisnui cu ideea. Dupa ceva timp am intrebat-o daca e indragostita de altcineva si daca regreta ceva? Mi-a spus ca este puternic indragostita de altul, si, da, regreta ceva dar nu mi-a spus ce..In cele din urma consider ca nu are rost sa mai incerc, dar o plac foarte mult, imi doresc enorm o prietena, iar ea este cea mai potrivita fata pe care am intalnit-o, mi-e gandul numai la ea si nu mai stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta? Ce as putea sa fac sa o uit totusi, pentru ca eu consider ca e mai bine asa? Multumesc anticipat! Astept raspunsurile voastre sau sfaturile! happy

Răspuns Câştigător
| RD_Andreea_1998 a răspuns:

Faza e ca noua in general fetelor, o data ce obtinem ce vrem, acel lucru e cam lipsit de valoare daca nu tinem la el cu adevarat.
In primul rand: faza cu "indragostita nebuneste" poate fi doar o scuza de a ei de a lasa-o in pace! Uneori fetele chiar nu isi doresc sa aiba relatii din motive gen: "ma voi plictisi repede","e un prieten bun si nu vreau sa il ranesc " sau "poate voi gasi ceva mai bun...". Faza cu uitatul nu este una chiar atat de usoara, dar cateva metode poate chiar vor merge, de exemplu: incearca sa o eviti o perioada de timp, comunica cu alte fete, petrece mai mult timp cu prietenii, sau gandeste dincolo de reper, la probleme mai grave peste care ai reusit sa treci ca sa iti poti lua gandul de la ea, sau poti practica un sport pentru care sa iti dedici timpul!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa iti gasesti alta fata care sa te accepte.
Altfel, strategia ar fi sa te tii ocupat, sa eviti sa vezi fata, sa mai vorbesti cu ea sau sate mai gandesti la ea.
Fa orice lucru care iti ocupa mintea: pasiunile tale, scoala, prieteni, sport, excursii, filme. Incearca sa te ocupi in primul rand de scoala, iti vafolosi.

| Lewandowski explică (pentru SkyPilot):

Multumesc de raspuns!

| Riri18 a răspuns:

Fetele sunt complicatelaughing
Sunt fata si stiu cum sta treaba..in fine.
Incearca sa gasesti o alta fata, sa te imprietenesti cu altcineva si adta te va ajuta sa o uiti... Si tu cu fata pe care o placi. Incercati sa fiti amici daca ea nu te place ca iubit nu inseamna ca nu te place ca si amic.