| PuncthsiShitt a întrebat:

dilema mea e urmatoarea! ce sa fac.In urma cu vreo 9 luni am cunoscut o fata,stiam ca are prieten, m-am vazut cu ea de foarte multe ori, are prieten de 2 ani, eu cu timpul m-am atasat prea mult de ea.Am trecut si prin foarte multe impreuna, noi nu ne mai vazusem vreo luna pana acum vreo 3 saptamani.stiu sigur ca si ea tine la mine,dar in 'trecut' mi-a spus clar ca nu o sa il lase pe el pentru mine, acum e altfel si am inteles ca intre ei nu mai merge nu mai vorbesc decat foarte rar dar totusi il are trecut in telefon 'ubb meo'happysi nu-i o chestie de moment asta stiu clar, eu am 20 de ani ea la fel am incercat sa vorbesc cu altele,degeaba,o iubesc si imi pare rau,acum de fiecare data cand plecam ne pupam pe buze si e altfel intre noi,pe telefon nu mai are mesaje sau apeluri de la el de ceva timp,si totusi azi am inteles ca nu e atat de roza treaba,e ciudata spune ca trebuie sa ne vedem mai rar,nici nu stiu ce a facut cu ala mi-a fost frica sa mai deschid subiectul,e posibil sa fie in continuare cu el,nu stiu. vreau sa o sun in seara asta si sa vorbim clar,credeti ca e bine! recunosc ca sunt foarte stresant cateodata dar doar pentru ca tin atat la ea,si mi s-a cam luat de tot, ce ar trebui sa fac? dau funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| Mozurov a răspuns:

In primul rand nu o iubesti, ci doar esti atras foarte tare de ea. Discuta cu ea. Vrea sa fiti impreuna fain, nu vrea la fel.Caz inchis si mergi mai departe.

10 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Are iubit de 2 ani,il iubeste. Asta e clar! Au ceva istorie si e imposibil sa nu-l iubeasca.
Pe tine te vede ca un amic,o persoana care o asculta cand are nevoie si pe umarul caruia plange.
In primul rand gadeste-te ca ti-ar putea face si tie acelasi lucru,daca ati fi impreuna. Mai exact sa iasa cu altii.
Vrea sa te indeparteze de ea pentru ca probabil ii crezi probleme cu iubitul si mai ales ca se gandeste si la tine. La faptul ca tu iti doresti sa fii cu ea, iar ea nu e dispusa sa renunte la relatie pentru tine.
Considera ca necomunicand o sa o uiti. Si chiar asa va fi.
Nu ii mai da mesaje.
Cauta sa-ti ocupi timpul cu altceva.
Gaseste-ti o fata singura de care sa te indragostesti, iar pe ea las-o cu iubitul ei.
Probabil ca acum, e mai mult ambitia ta la mijloc. Te intriga faptul ca n-o poti avea.
Fetele roiesc imprejur, trebuie doar sa le obervi.
Asa ca deschide ochisorii si largeste-ti orizonturile.

| PuncthsiShitt explică (pentru NoSmile):

Dupa cum am mai spus,nu mai vorbeste cu el decat foarte rar,ea a insistat sa ne vedem de multe ori,cat de prost ai fi tot nu ai cum sa nu iti dai seama ca tine si ea la mine,am observat de multe ori asta,se vede tot timpul ca nu sunt pur si simplu un amic,iar cand ma pupa,de fiecare data,se inroseste :X, si da, recunosc ca si eu am gresit mult pana acum fata de ea, si de multe ori a fost mult mai intelegatoare decat mine, si asta m-a facut sa tin atat la ea

| PuncthsiShitt explică (pentru NoSmile):

Si ciudat,eu chiar sunt cu ea acum,da nu mai suport sa ne certam mereu si pentru ca sunt foarte dificil desi nu vreau niciodata sa ii fac nimic,gresesc des,dar nu mai vreau sa fiu atat de obsedat de ea, nu mai vreau sa nu stiu cum a ramas cu ala, vreau doar sa avem liniste, atat. Poate ca in timp ce ea ma pupa pe mine se gandeste la el sau nu stiu, o iubesc prea mult si am obosit da totusi nu as vrea sa renunt indiferent prin ce am trecut

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Chiar sunt de parere ce trebuie sa vorbesti cu ea. Dar totusi, daca nu a terminat-o cu el, nu te supara. Spune-i ca trebuia sa-ti fi zis despre relatia cu el. Ca nu trebuia sa fi dezvoltat lucrurile intre voi daca ea nu e gata cu celalalt. Intreab-o daca il mai iubeste. Implica-te. Ajut-o sa treaca peste. E mai bine sa o faceti impreuna, caci asa aveti mai multa putere... Trebuie sa-i fie greu daca nu a reusit sa se desparta de el. Daca in timpul conversatiei cu tine evita acest subiect si pare...stiu si eu speriata, intreab-o daca e violent celalalt si daca a agresat-o verbal sau fizic vreodata. Daca chiar o iubesti atunci iti dai seama ca trebuie sa o ajuti. Daca refuza ajutorul, e clar ca ceva putred e la mijloc. Spune-i ca tu o iubesti, ca ti la ea, si ca vrei sa auzi adevarul adevarat. Sper ca ti-am fost de foloswinking Succes tongue

| PuncthsiShitt explică (pentru SuKi2KirAi1):

Sti,o sa o sun pe la 21:30 si m-am gandit sa ii zic sa incetam cu totul macar vreo saptamana,in capu meu sunt varzaa,vreau un timp macar atat sa stiu clar ce vreau sa fac! apreciez sfaturile,fac niste cursuri de coafor,de fapt e mult spus ca le fac,ca nici acolo nu mai am chef de nimic,si de atata timp nu ma mai simt ok,nu stiu ce sa mai fac, da nu stiu daca e bine sa ii spun chestia cu 'o saptamana', apropo, am inteles de la ea ca intre ea si ala nu mai e la fel si ca daca lasam lucrurile sa mearga de la sine e mai bine, da nu mai pot sa stau asa fara sa stiu clar daca chiar e ceva intre noi

| Azµre a răspuns:

E doar o atracție nu e iubire, dar poți să vorbești cu ea să o scoți la un suc.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tie ti-ar fi convenit sa fii dat la o parte? eu zic ca a vrut sa compare

| PuncthsiShitt explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Poate,da in cazul asta eu ce ar trebui sa mai fac! stiu ca poate ar trebui sa ies din peisaj ca sa imi fie mai bine,da tin la ea prea mult,stau si plang ca prostu seara cand ma gandesc la situatie si recunosc,si baietii plang cateodata, stiu ca nu pot sa o fac sa tina la mine cum tin eu la ea, e ceva firesc, am incercat sa o uit de multe ori, degeaba

| BibiIVI0IX a răspuns (pentru PuncthsiShitt):

Pai, chestia asta o sa dureze ceva, e greu sa te inteleaga cineva acum, mai ales ea. Ar trebui sa stie ce vrea, daca avea iubit, de ce a iesit cu tine si te-a pupat etc? Aici e si vina ei, pentru ca daca isi vedea de prietenul ei nu prea cred ca sufereai atat. Si eu, sincer, cand mai am probleme asa, ma gandesc, ca stii, poate daca cu el face asa (e cu el, dar se pupa cu tine), oare cu mine nu face asa? Incearca sa pui totul cap la cap si sa fi cat mai sincer in momentele astea! big grin

| BibiIVI0IX a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu ea. Orice problema se rezolva discutand. Nu este prea ok ca ai petrecut atat de mult timp cu ea si v-ati si pupat, pentru ca ea are prieten, daca afla o puneai si pe ea intr-o situatie proasta. Eu as suna-o! happy E mai bine sa clarificati totul! Bafta :*