| Bogdan_Lucian_Radu_1989 a întrebat:

este adevarat ca atunci cand beau nu o sa mai pot avea erectie? Dau funda

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce bei si cat bei. Daca bei pana faci pe tine numai de sex nu mai esti bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te-ai erektat pe ia de limba romaneasca... ca sa scriu pe limba ta

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat! La bautura erectia nu prea mai functioneaza!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei folosi si bea inainte de intretinerea si in timpul contactelor sexuale 2-3 pahare de vin rosu de calitate te va ajuta sa obtii si sa ti se mentina penisul in stare erecta o mai lunga perioada de timp. In schimb consumul de cateva paharele de alcool tare, precum si de bere in cantitate mai mare in mod sigur iti va provoca stari de slabiciune si chiar....impotenta. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

K cand rolling on the floor
===
Depinde de ce anume și mai ales cât bei.

| vocea a răspuns:

Consumul unei cantitai mari de alcool, pe o perioada extinsa de timp, poate sa provoace efecte secundare sexuale. Majoritatea oamenilor cunosc faptul ca dupa o noapte intreaga in care un barbat a consumat alcool, acesta poate fi incapabil sa obtina o erectie, iar daca situatia se mentine pe termen lung, se poate instala impotenta.

Majoritatea oamenilor nu cunosc faptul ca alcoolul este un depresant chimic ce poate reduce timpul de raspuns al organismului. Consumul excesiv de alcool poate impiedica functionearea normala a organelor genitale si a creierului.

Pot sa apara tulburari de erectie mai ales la persoanele care incep sa consume brusc cantitati mari de alcool. In anumite cazuri, prejudiciul cauzat sistemului nervos de catre alcool devine permanent. La fel ca si creierul, hormonii influenteaza viata sexuala a unui barbat. Dorinta sexuala a barbatilor se va diminua ca urmare a scaderii nivelului de testosteron, hormonul sexual masculin.

Pot sa apara inclusiv si probleme psihologice. Acestea pot fi reprezentate de stres, depresie si scaderea libidoului. Majoritatea oamenilor se comporta diferit ca urmare a influentei alcoolului, dar in cele mai multe dintre cazuri scade nivelul de concentrare si de judecata. In concluzie, consumul de alcool pe termen lung poate duce la aparitia problemelor psihice si fizice si poate afecta performantele sexuale la barbati.

| Bogdan_Lucian_Radu_1989 explică (pentru vocea):

Nu pe per estinsa k in sara asta daca beau mult alcol pot duce treaba la capat ca am una care se prezinta

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan_Lucian_Radu_1989):

Cred ca si acum ai ceva la bord, dupa cum scrii. Ai sa mai ai erectie cand o zbura porcul.

| danutzu96 a răspuns:

Da. Alcoolul in exces afecteaza libidoul. Berea de ex, afecteaza si mai mult datorita hameiului din compozitie.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca bei mai mult poti avea "whisky dick" adica ori nu se mai scoala, ori erectia e mai slaba.

| presus a răspuns:

Bea sange de taur, si spune-mi ce s-a intamplat.

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Da. eu zic sa te lasi de bautura. Nici apa nu mai e ce-o fost

| Alex_Vermesan_1975 a răspuns:

Poti avea erectie