| anonimx2x a întrebat:

Salut TPU, este ceva mai rusinos sa zic asa nu stiu daca am adresat bine intrebarea aici, Am 25 de ani, pot sa zic ca am o viata sexuala cam proasta de la un timp de vreme, pe scurt mi se scoala greu si se culca cand sa incep actul sexual, Problema este si cu iubita si cu restul, m-am facut de rahat de 2 3 ori cu alte partere, nu am putut duce actul sexual. a patit cineva?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un medic urolog, sa vezi care-i cauza problemei tale, fiindca nu-i nromal sa ti se intample asta la anisorii astia, cand ar trebui sa stea teapatana, seara de seara.

| lpavel a răspuns:

La 25 de ani sa ai problema asta... e cam grava situatia! Daca ai un loc de munca unde nu faci deloc efort fizic apuca-te de ceva sport! Corpul tau nu functioneaza bine din 2 motive: 1 alimentatia
2- nu faci efort fizic cat ar trebui!
Sau poate ca esti stresat mereu si asta ar putea fi o problema dar asta intervine pe la 40 de ani... la 25 ar trebui sa spargi nuci cu ea indiferent de stres... laughing

| anonimx2x explică (pentru lpavel):

Locul de munca sa stii, sunt sofer de camion, deci cam stau degeaba ....De ex aseara am fost in masina cu cineva si tot nu am reusit sa fac nimic, ma simt ridicol.

| lpavel a răspuns (pentru anonimx2x):

Vezi cum te-am ghicit! Trebuie sa faci efort fizic mare cel putin 1 ora pe zi, sau macar 1 zi da 1 nu! Apoi sa mananci sanatos sau macar chiar de mananci orice 1 masa sa contina si legume, fructe!
Si cel mai important este sa te abtii sa faci sex des sau mai ales sa nu incerci sa faci sex daca nu simti nevoia, adica sa nu trebuiasca sa te rogi de el sa se scoale.
Si nu in ultimul rand, chiar daca te simti excitat nu faci sex in fiecare zi, corpul tau si asa are probleme, trebuie sa-l lasi sa se incarce cu energie vreo 2 zile dupa fiecare sex, iar daca nu se scoala atunci mai multe zile, important e sa nu fortezi nimic.
Nu stiu cat de bine m-am facut inteles dar sa stii ca tine si de psihic ce se intampla cu tine nu numai fizic. Este foarte probabil ca inainte faceai sex mult poate chiar si de 2 ori pe zi si asta te-a putut duce unde esti acum...
un lucru este foarte sigur: daca iti continui viata asa tu dupa 40 de ani vei deveni ipotent, cu alte cuvinte nu vei putea sa faci sex deloc! Bafta!

| anonimx2x explică (pentru lpavel):

Sunt constiient ca tine si de psihic doar ca a aparut dintr o data, sex de 2 ori pe zi nu am facut, si des sa zic ca odata de 2 ori pe saptamana nu am abuzat sa zic asa. nu stiu ce sa cred, o sa incerc efort fizic si cu alimentatia.

| lpavel a răspuns (pentru anonimx2x):

Atunci e un lucru bun ca n-ai abuzat de sex, asta te va ajuta mai usor sa te recuperezi! Incearca efort fizic si alimentatia si in acelasi timp mai incearca sa te abtii de la sex 1 saptamana sau cat rezisti, si asta te va ajuta mult sa-ti revii. Asta sigur va avea efect dar totul depinde cum ai sa te tii de acest program! Bafta!

| SG1995 a răspuns:

Control medical, mergi la urolog și spune-i problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista ceva mai rusinos: sa apari despuiat in public.

Nu am patit dar iti recomand sa reduci stresul si alimentatia nesanatoasa.

| Strwberrs a răspuns:

Ete na si tu acumhappy ai scris un roman ca sa ne intrebi daca a patit si noi? Ce e asta? Nu mai fi rusinos neneaa! NORMAL ca ai dat-o in bara cu fetele daca esti timid. Fii si tu mai confident ca nu stricahappy

| anonimx2x explică (pentru Strwberrs):

Tu ai inteles intrebarea mea?

| Strwberrs a răspuns (pentru anonimx2x):

Tu ai inteles raspunsul meu? happy

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Am mai multe sfaturi pentru tine.
In primul rand, este probabil sa fii stresat in timpul actului sexual, din cauza dorinte de a iti satisface partenera, si atunci sa nu poti da 100% din cauza unor bariere mentale.
In al doilea rand, problemele tale pot fi cauzate si de stilul tau de viata nesanatos. Incearca sa dormi mai mult, sa mananci mai sanatos si sa faci exercitii fizice. Si o ora de miscare zilnica ajuta.
In ultimul rand, daca te uiti mult la filme porno si te autosatisfaci in exces, exista posibilitatea sa nu mai poti ajunge la orgasm cu partenera, deoarece tu ti-ai stricat idea unui partner normal sexual in capul tau.
Mult succes!