| AndreiLascae1 a întrebat:

Este o fata pe care am intalnit-o la scoala, nu este in clasa cu mine. Acum suntem prieteni buni, dar eu sunt sigur de urmatorul pas pe care doresc sa il fac, vreau sa fim impreuna dar nu stiu cum sa o intreb...mereu ma duc hotarat sa o intreb dar cand ma intalnesc cu ea spun: buna, am si eu o intrebare importanta pe care as vrea sa ti-o pun, dar cand sa pun intrebarea schimb subiectul si in loc sa o intreb ce vreau o intreb de exemplu: intri pe mess diseara? Imi este frica ca zice nu... pentru ca chiar o plac foarte mult.Si din vorba in vorba am aflat ca ii place de un baiat de la ea din clasa, dar nu stiu daca este adevarat asta pentru ca stiu decat de la niste colegi care se baga asa in vorba, ce credeti ca ar trebui sa fac? Cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? imi este foarte frica ca zice nu. P.S avem 15 ani. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca te mai duci de multe ori la ea si nu-i spui nimic, ce impresie crezi ca o sa-si faca. Are 15 ani, nu 5 ani, stie deja ce vrei sa o intrebi, dar te lasa pe tine sa fii barbat si sa dovedesti asta. Curaj! E doar o fata, de treaba, care si daca zice "nu", oricum nu o sa faca o scena.
Daca tot vorbiti pe mess, de ce nu o inviti la un suc a doua zi, sau de ce nu ii zici "hai sa ne intalnim in cutare loc, vreau sa iti spun ceva intre patru ochi", daca o sa vina, e clar ca deja vrea!
Dovedeste ca ai curaj!

| Fridăm a răspuns:

Din ce ai scris aici, se observă clar faptul că ţii mult la ea şi îţi e teamă să nu o pierzi. Cred că cel mai bine ar fi să fii sincer, altfel s-ar putea să ţi-o ia altul, care să nu aibă aşa grijă de ea. Iar dacă nu poţi să îi spui, arată-i. Stai mai aproape de ea, alint-o, gâdil-o, fă-o fericită şi când vezi că se ataşează de tine, o iei uşor de mână, o îmbrăţişezi cald şi în final, se va ajunge la ceea ce îţi doreşti. Atunci îţi va fi mai uşor şi să îi spui ceea ce simţi. Multă baftă!

| Expressions a răspuns:

Pur si simplu o intrebi daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni, prieteni mai apropiati, ceva de genu'. Fara frica, nu patesti nimic happy

| tibyramos a răspuns:

Exista momente in viata cand trebuie sa-ti invingi frica(chiar cu riscul de a pierde sau a nu obtine ceea ce vrei) iar unul din momentele acelea este si acesta. Nu o lua ca si cand ai fi un robot dar daca chiar iti place si vrei sa stii ceva intreba( chiar dac o sa ai senzatia ca crapi) si fi pregatit si pentru un raspuns negativ, iar daca este pozitiv poti vorbi si de alte lucruri mai serioase

| XxspeedxX a răspuns:

Urgent! Spune-i altfel o vei pierde! spune-i ca o placi mult si ca ai vrea sa treti la urmatorul pas! 1 Repede ca o vei pierde! Gandeste-te la ce am scris! Funda!

| Knife00 a răspuns (pentru XxspeedxX):

Se scufunda pamantuuuu'! Da, da, repede, baiatu' ca acum se scufundaaaa! Repede!